REKLAMA

Renzi: Nie można budować murów z funduszy UE

2016-11-13 16:44
publikacja
2016-11-13 16:44

Nawiązując ponownie do sprzeciwu części krajów Europy wobec obowiązkowej relokacji uchodźców, premier Włoch Matteo Renzi powiedział w niedzielę, że nie można pozwolić na budowę przez państwa murów za unijne pieniądze. Znowu zagroził zawetowaniem budżetu UE.

Renzi: Nie można budować murów z funduszy UE / fot. Depo Photos via ZUMA Wire / FORUM

Szef włoskiego rządu, który objeżdża kraj w ramach kampanii przed grudniowym referendum w sprawie zmian w konstytucji, podczas wizyty w Neapolu powrócił do często podnoszonej przez siebie w ostatnich miesiącach sprawy braku realizacji przez niektóre państwa unijnego programu relokacji migrantów, przybyłych na wybrzeża Włoch i Grecji.

Przeciwko obowiązkowym tak zwanym kwotom migrantów występuje między innymi Grupa Wyszehradzka.

"Fundusze europejskie są też włoskie. My dajemy 20 miliardów euro, a bierzemy 12 miliardów; 8 pozostałych miliardów idzie do krajów, które muszą się rozwijać i które występują razem" - oświadczył premier podczas publicznego spotkania.

Dodał następnie: "Należy w Europie zasiąść do stołu, bo tych 8 miliardów euro różnicy nie można przeznaczyć na budowę murów w tych krajach, by odpychać migrantów".

"Niech robią to za swoje pieniądze" - stwierdził Renzi.

"Ponieważ na wiosnę zacznie się rozmawiać o budżecie (UE), my zgłosimy weto"- powtórzył szef rządu, cytowany przez agencję Ansa. (PAP)

sw/ kot/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~RIMET
Panie Renzi, ci migranci przybyli do Wloch nielegalnie i Pan przymyka oczy na lamanie prawa. Jeszcze chcesz Pan zebysmy byli paserami. Jestes Pan nieudacznikiem, ktory nie potrafi obronic swoich rodakow przed zalewem obco kulturowo ludzi.Zawetuj tez unijny budzet, a nie bedzie zadna wloska firma uczestniczyc w przetargach na polskiej Panie Renzi, ci migranci przybyli do Wloch nielegalnie i Pan przymyka oczy na lamanie prawa. Jeszcze chcesz Pan zebysmy byli paserami. Jestes Pan nieudacznikiem, ktory nie potrafi obronic swoich rodakow przed zalewem obco kulturowo ludzi.Zawetuj tez unijny budzet, a nie bedzie zadna wloska firma uczestniczyc w przetargach na polskiej ziemi i wloskie banki tez wywalimy z Polski.
~Jasko
oby Włosi, wzorem naszych bratanków, nie rozpisali referendum w sprawie przekazywania obowiązkowych kwot pieniędzy do unijnej kasy. W końcu Włochy to niepodległy kraj i suweren ma prawo decydować o sposobie wykorzystywania wypracowanych dóbr.
~jan1734
glupi makaronie idz na szczaw
~silvio_gesell
Zamiast na bomby i zasiłki należy płacić Arabom za pozostanie tam gdzie się urodzili. Inwestować w elektrownie słoneczne na Saharze, skupować ich obligacje.
~Eltor
No faktycznie, najwyraźniej przeciwdziałanie zamianie Europy w Afrykę nie leży w interesach UE. Coś tu jest nie tak. Czy aby UE nie miała działać w interesie Europejczyków, a nie przeciwko niemu?
~klix
Nie można finansować z funduszów UE pobytu migrantów, których Włosi przygarneli.
~xxx
Włosi niech zaczną pilnować granic a nie przywoza wszystkich jak leci żeby robić biznes na imigrantach, wszystko dobrze się kręciło dopoki północ przyjmowała najezdcow teraz muszą sami zapłacić za swoją głupotę.
~skaurus
Ma chłopak motywację, biuro podróży ''Lewacka Europa Wita" zorganizowało skuteczna akcję pt. wakacje w Europie. Warunki łatwe do spełnienia: musisz być mieszkańcem krajów południa, analfabetą, plusem będzie HIV albo uzależnienie od narkotyków. Im bardziej nieprzydatny jesteś dla społeczeństwa XXI Ma chłopak motywację, biuro podróży ''Lewacka Europa Wita" zorganizowało skuteczna akcję pt. wakacje w Europie. Warunki łatwe do spełnienia: musisz być mieszkańcem krajów południa, analfabetą, plusem będzie HIV albo uzależnienie od narkotyków. Im bardziej nieprzydatny jesteś dla społeczeństwa XXI w tym chętniej damy Ci wszystko o co poprosisz. A ulice Neapolu czy Palermo to piękny efekt i przepowiednia jak będą wyglądały pozostałe włoskie miasta za kilka lat.
~4567654
Zgłoś weto, ale musisz przyjąć do siebie wszystkich nielegalnych imigrantów (we Włoszech i Niemczech zwanych uchodźcami). Renzi najlepiej to podaj się dymisji bo banki w Italii są na skraju upadłości i to twoja wina (podobna sytuacja w Niemczech z Deutsche Bank i Merkel). Olbrzymy na glinianych nogach doprowadzą do kryzysu Zgłoś weto, ale musisz przyjąć do siebie wszystkich nielegalnych imigrantów (we Włoszech i Niemczech zwanych uchodźcami). Renzi najlepiej to podaj się dymisji bo banki w Italii są na skraju upadłości i to twoja wina (podobna sytuacja w Niemczech z Deutsche Bank i Merkel). Olbrzymy na glinianych nogach doprowadzą do kryzysu na miarę 2008 roku.

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki