Rada Krajowa PO zatwierdzi listy do PE

2014-03-21 20:03
publikacja
2014-03-21 20:03

Dziś (22.03, g. 13.00) zbiera się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Ma ona zatwierdzić listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Będzie to też inauguracja kampanii przed tymi wyborami.

Listy kandydatów zatwierdził już zarząd partii. W ubiegłym tygodniu ujawniono nazwiska osób, które znalazły się na pierwszych miejscach w poszczególnych okręgach wyborczych. Warszawską listę ma otwierać Danuta Huebner, mazowiecką Julia Pitera, łódzką Jacek Saryusz-Wolski. Pomorską "lokomotywą" ma być Janusz Lewandowski, kujawsko-pomorską Jacek Rostowski, dolnośląską Bogdan Zdrojewski, a zachodniopomorską Dariusz Rosati. Największym zaskoczeniem jest jednak kandydatura Michała Kamińskiego, który ma otwierać listę PO w Lublinie. Listę PO w Białymstoku ma otwierać Barbara Kudrycka, na Śląsku Jerzy Buzek, w Małopolsce Róża Thun, na Podkarpaciu Elżbieta Łukacujewska. Jedynką poznańskiej listy ma być Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

Szef PO, premier Donald Tusk pytany przez Informacyjną Agencję Radiową o kandydatów Platformy powiedział, że drużyna jest barwna, ale skuteczna. Szef rządu mówił też, że ważne jest, kto będzie reprezentował Polskę w Parlamence Europejskim. Stąd partia stawia przede wszystkim na sprawdzonych już eurodeputowanych.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25 maja.

IAR/Naukowicz/ab

Źródło:IAR
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki