REKLAMA

Program Antykryzysowy: Nowa sportowa rzeczywistość

2020-06-23 10:00
publikacja
2020-06-23 10:00
Program Antykryzysowy: Nowa sportowa rzeczywistość
Program Antykryzysowy: Nowa sportowa rzeczywistość
/ Bankier.tv

W dzisiejszym Programie Antykryzysowym rozmawiamy o sporcie, o tym, jak radzą sobie sportowcy w nowej rzeczywistości, czy po ponownym otwarciu siłowni i klubów fitness wróciliśmy do treningów, jak ta aktywność fizyczna teraz wygląda i jak będzie wyglądał sport po pandemii.

O tym wszystkim opowie nam Zofia Szawernowska, psycholog sportu, trener personalny, mistrzyni Świata i Europy w grapplingu, właścicielka brązowego pasa w brazylijskim jiu jitsu. Ale najpierw zaczniemy od tego, czym jest grappling. Jeśli ktoś z was jeszcze nie wie, to niech posłucha Zosi.

Kto najbardziej ucierpiał w wyniku lockdownu? - Oczywiście tutaj trzeba powiedzieć o sportowcach, którzy w pewnym momencie zupełnie nie wiedzieli, jak to będzie wyglądać. Jak wygląda kalendarz imprez, jak wyglądają kwalifikacje na mistrzostwa Polski, na mistrzostwa Europy, na igrzyska. Przez to wszystko, że nie było odgórnych informacji, to nie do końca wiedzieliśmy, czego się spodziewać. Oczywiście w wyniku lockdownu ucierpieli też właściciele klubów. Tutaj jeżeli chodzi o straty finansowe, to myślę, że te kluby, które nie dogadały się w sprawie obniżenia płatności za czynsz, mogą mieć bardzo duże problemy. Te negatywne skutki dotknęły właścicieli klubów, ale też trenerów, dla których nieraz to była jedyna forma zatrudnienia i tak naprawdę stracili pracę z dnia na dzień. Są takie osoby, które prowadziły zajęcia online, ale też nie wszyscy chcieli w tych zajęciach uczestniczyć. I oczywiście ucierpieli wszyscy organizatorzy zawodów - wylicza Zofia Szawernowska.

Rozmowy z Zofią Szawernowską możecie posłuchać również na stronie pb.pl/antykryzysowy i w aplikacjach podcastowych, w tym na SoundCloud, Spotify i Apple Podcasts.

JS

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki