REKLAMA
WAŻNE

Prezydent Duda: Chcę kontynuować 500+

2020-03-06 16:56
publikacja
2020-03-06 16:56

Chcę nadal współuczestniczyć w realizowaniu prospołecznej polityki - zadeklarował prezydent Andrzej Duda w piątek na spotkaniu z mieszkańcami Szczytna (woj. warmińsko-mazurskie). Podkreślał znaczenie komunikacji dla poziomu życia.

/ Kancelaria Prezydenta RP

Prezydent mówił na spotkaniu z mieszkańcami Szczytna m.in. o wprowadzonych przez PiS programach i rozpoczętych przedsięwzięciach.

"Proszę państwa, chcę wszystkie te zadania nadal realizować. Chcę pilnować, żeby nikt tego nie przekreślił, chcę pilnować żeby nikt tego nie zatrzymał, chce pilnować, by nikt tego nie zlikwidował przede wszystkim. Bo różne są zakusy. Teraz niewiele brakło, a Senat, w którym wiecie państwo, kto ma większość, zepsuliby ustawę o 13. emeryturze, bo wprowadziliby takie poprawki, które w praktyce uniemożliwiałyby jej wypłatę. Na szczęście posłowie odpowiedzialnie te poprawki odrzucili i dzięki temu ustawa jest ustawą wykonalną" - powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że chce, aby urząd prezydenta był pełniony przez osobę, która będzie kontynuowała "proces dobrych zmian, zwłaszcza prospołecznych". "Ja państwu gwarantuję, że jeżeli zostanę wybrany, to takie pozytywne zmiany będą wspierane, to wszystko, co służy polskiemu społeczeństwu, wszystko to, co jest realizowane dla człowieka, dla rodziny, ochrona rodziny, ochrona naszej tradycji, ochrona naszych wartości, na pewno będzie dla mnie jednym z najważniejszych wskazań, jakimi będę się kierował w swoim codziennym działaniu" - oświadczył prezydent.

Zapewnił, że chce kontynuacji programów społecznych, takich jak 500+, 300+, podwyższania świadczeń dla emerytów, wypłaty 13. i 14. emerytury. "To są realne działania, które nie tylko chcę podtrzymywać, ale chcę nadal współuczestniczyć w ich realizowaniu, w realizowaniu takiej dobrej, prospołecznej polityki, która będzie powodowała, że polskiej rodzinie będzie się żyło lepiej" - powiedział Andrzej Duda.

Podkreślił, że "majowe wybory po prostu trzeba wygrać, a najlepiej byłoby, gdyby udało się je wygrać zdecydowanie". Apelował do obecnych, aby rozmawiali o tym z sąsiadami, rodzinami i przyjaciółmi. Deklarował, że chce Polski bezpiecznej i spokojnej, "opartej na swojej wielkiej tradycji: na wierze i na kulturze".

"Cieszę się, że przychodzicie państwo, bo w tym trudnym kampanijnym czasie, to dla mnie olbrzymie wsparcie" - mówił prezydent do mieszkańców Szczytna.

"Sama państwa obecność i radość, którą wyrażacie tak entuzjastycznie pokazuje, że warto i trzeba walczyć o to, aby była moja druga kadencja prezydencka, żeby dalej prowadzić polskie sprawy, żeby dalej kontynuować pozytywne zmiany w Polsce - wzmacnianie polskiego państwa, kontynuowanie procesu upodmiotawiania także tych regionów, które są poza wielkimi miastami, a które przez tyle lat były zaniedbane, zapomniane" - podkreślił Andrzej Duda.

W tym kontekście zauważył, że Warmia i Mazury, to część Polski, która "cierpiała bardzo".

Prezydent zwracał uwagę na problemy komunikacyjne w regionie. Wskazywał jednocześnie na inwestycje, które są i będą nadal realizowane w najbliższych latach. Pokreślił, że kilka dni temu podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, która wprowadza Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej - Kolej Plus.

Andrzej Duda mówił też o programie 100 obwodnic. Jak podkreślił, w programie tym znalazło się Szczytno. "Tak, będzie budowana obwodnica Szczytna" - zadeklarował.

"Tam gdzie jest komunikacja, tam jest dobrobyt, tam, gdzie można dojechać, gdzie nie ma wykluczenia komunikacyjnego, tam również jest praca" - mówił prezydent.

Opowiedział się za rozbudową sieci dróg szybkiego ruchu; przypomniał, że w trakcie realizacji jest Via Carpatia.

Starający się o reelekcję Andrzej Duda w ramach kampanijnego objazdu po kraju spotka się jeszcze w piątek z mieszkańcami Pisza. Prezydent gościł również w tym dniu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

autor: Marcin Boguszewski

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
masekrut555
To kontynuuj go ze swoich podatków a nie moich.
po_co
To samo mogę powiedzieć o Twojej emeryturze, płać ją sobie z własnych oszczędności nie z podatków moich dzieci.
Z jakiej paki moje dzieci mają ustawowy obowiązek oddawać część swojej wypłaty (przez całe życie) na jakiegoś emeryta skoro on w czasie młodości nie miał zamiaru wspomagać ich rozwoju ?

To
To samo mogę powiedzieć o Twojej emeryturze, płać ją sobie z własnych oszczędności nie z podatków moich dzieci.
Z jakiej paki moje dzieci mają ustawowy obowiązek oddawać część swojej wypłaty (przez całe życie) na jakiegoś emeryta skoro on w czasie młodości nie miał zamiaru wspomagać ich rozwoju ?

To działa dokładnie na takich samych warunkach w obie strony. Z tą różnicą, że teraz na kilkaset tysięcy dzieci składa się 16 milionów pracujących, a za 40 lat na kilka milionów emerytów będzie pracować kilkaset dzieci. Niestety wskaźniki demograficzne są dla nas niekorzystne, a to ile dzisiaj zainwestujemy w dzieci odpowie nam na pytanie ile one będą mogły włożyć w gospodarkę.

Jeżeli kolokwialnie mówiąc wyprodukujemy efektywnych i wykształconych pracowników to braki na rynku pracy uzupełnimy tanią i mało wymagającą siłą roboczą z Ukrainy, Turcji, Kazachstanu itd. natomiast jak dzisiaj olejemy dzieci i młodzież to za 20 lat oni będą uzupełniać rynki w Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii to oni będą podcierać tyłki emerytom z zachodu, a nie zapewniać Tobie podobne doznania.

Jak dla mnie 500+ może zniknąć tylko wyjaśnij mi proszę na co ja wydaje rocznie te 70 tys. zł podatków, bo przed 500+ też tyle wydawałem, a jakoś nie wracało to do mnie tak jak teraz. Dług publiczny rósł w podobnym tempie, kredytów nabraliśmy i spłacamy do dziś (jako państwo) ale łatwo było ukryć malwersacje bo nikt w telewizji nie mówił, że PO sprzeniewierzyło 35 miliardów złotych na pakiety CO2, nikt nie wspominał że Hanna Suchocka wpakował nas w VAT który rocznie kosztuje polaków 200 miliardów złotych, że Nowaki i inne cudaki okradały państwo na 10-15 miliardów złotych rocznie udając inwestycje w infrastrukturę która nigdy nie powstała.

Kiedyś jak miałem jeszcze siły to liczyć, skalkulowałem że rządy SLD, PO, PiS i PSL od 2004 roku kosztowały Polaków 2,5 biliona złotych które skradziono po cichu. A Ty dajesz się w manewrować w dyskusję o 2% tej kwoty i ewentualnie o ośmiorniczkach czy zegarkach za milionowe części tego z czego Ciebie i mnie zwyczajnie w świecie okradziono (po cichu i nie medialnie).

W dodatku sam PiS najwięcej trąbi o kosztach 500+ właśnie po to aby wywołać społeczne oburzenie i móc okrakiem wycofać się z programu który sam proklamował. Pamiętaj, że rząd który wycofuje się z własnych obietnic nie będzie miał żadnych skrupułów aby wycofać się z obietnic swoich poprzedników i być może za chwilę wyjdzie na to, że pieniądze z Twoich podatków kompletnie znikną natomiast ty będziesz płacił za drogi które są z nich podobno finansowane (o kurde tak właśnie jest z autostradami, no popatrz co za ironia ?!).
antybolszewik odpowiada po_co
Emerytura jest ubezpieczeniem i @masekrut555 płacił składki przez całe życie. Skąd jednak możesz wiedzieć co to jest ubezpieczenie a co podatek skoro tacy jak ty nie mają podstawowej wiedzy ekonomicznej.
adam.1983 odpowiada antybolszewik
Ubezpieczenie to możesz mieć majątkowe albo zdrowotne a nie emerytalne, emerytura będzie wypłacana w przyszłości z tego co będzie wypracowywać następne pokolenie a to co ty teraz płacisz przejadają twoi dziadkowie ewentualnie rodzice, a ubezpieczenie wypłacane jest z wpłat innych ubezpieczających w obecnym czasie ot Ubezpieczenie to możesz mieć majątkowe albo zdrowotne a nie emerytalne, emerytura będzie wypłacana w przyszłości z tego co będzie wypracowywać następne pokolenie a to co ty teraz płacisz przejadają twoi dziadkowie ewentualnie rodzice, a ubezpieczenie wypłacane jest z wpłat innych ubezpieczających w obecnym czasie ot taka prosta różnica ale bardzo znacząca
shadow_xx odpowiada adam.1983
@adam.1983 zgadza się, jednak po_co wyjechał z tekstem typowego wyborcy PISu: bo za PO nic nie dawali.. Zamiast rozdawać 500+ mogli zlikwidować PIT i wtedy po_co płaciłby mniej podatków, ale on tego nie zrozumie. Karzą pracujących, którzy budują PKB tego kraju, a nagradzają nierobów.
@po_co co zrobisz jak w wyniku
@adam.1983 zgadza się, jednak po_co wyjechał z tekstem typowego wyborcy PISu: bo za PO nic nie dawali.. Zamiast rozdawać 500+ mogli zlikwidować PIT i wtedy po_co płaciłby mniej podatków, ale on tego nie zrozumie. Karzą pracujących, którzy budują PKB tego kraju, a nagradzają nierobów.
@po_co co zrobisz jak w wyniku nadmiernego opodatkowania firmy przeniosą się na wschód i u nas już nie będzie miał kto wypracowywać pieniędzy na podatki? Z czego będą te wszystkie socjale?
po_co odpowiada shadow_xx
Będę się rzewnie śmiał z takich ludzi jak Ty, bo za grosz w Tobie samokrytyki natomiast bez problemu zaglądasz w cudze portfele w tym mój.

Po pierwsze zarówno Ty jak i antybolszewik prezentujecie dokładnie ten sam mizerny i bezdenny bezkres głupoty. Co więcej ktoś kto Tytułuje się antybolszewikiem powinien raczej
Będę się rzewnie śmiał z takich ludzi jak Ty, bo za grosz w Tobie samokrytyki natomiast bez problemu zaglądasz w cudze portfele w tym mój.

Po pierwsze zarówno Ty jak i antybolszewik prezentujecie dokładnie ten sam mizerny i bezdenny bezkres głupoty. Co więcej ktoś kto Tytułuje się antybolszewikiem powinien raczej stać w srogiej opozycji do systemu emerytalnego ale jak już to wspomnieliście - to mnie brakuje wykształcenia.

W każdym razie zarówno PO jak i SLD czy ich koalicjant PSL mieli sporo czasu na obniżanie podatków i jakoś tego nie zrobili, a w praktyce PiS je obniżył - dziś rocznie do mojej kieszeni wpada ponad 35 tys. zł z przypominam 70 tys. zł podatków które płacę. To jest ulga podatkowa dla osób które mają dla kraju jakąkolwiek wartość czyli rodziców. Reszta społeczeństwa to chodzące truchło które żywi się jak zombie tym co wyprodukują dzieci osób na które tak narzekają.

Natomiast co do moich preferencji politycznych to od lat głosuję na prawicę, jestem przeciwny wszelkim systemom pomocy państwa. Jestem za prywatną służbą zdrowia, za prywatnym szkolnictwem, za prywatnymi ubezpieczeniami, za brakiem emerytur, płatnych urlopów, płatnych L4. Jestem za tym aby ludzie byli zatrudniani na podstawie kontraktów, umów zleceń, umów o dzieło albo żeby pracowali na umowach ustnych.
Nie boję się życia tak jak Ty i wielu Tobie podobnych ja z niego korzystam ale kosztuje mnie to od groma pracy.

Chciałbym widzieć wasze miny kiedy odbiorą mi moje 500+, zwrócą podatki o których wspomniałeś (wspomniane obniżenie PIT... tyle że PIT to akurat najmniejszy problem, ale to mnie brakuje wiedzy ekonomicznej) odbiorą wam emerytury, nfzy, szkolnictwo itd. a ja swoją piątkę dzieci wyślę do prywatnych i najlepszych szkół w kraju od taki właśnie ze mnie poplecznik PiSu (to jest ironia gdyby jakiś kolejny skrajny głupek nie zrozumiał, a miał zamiar się uzewnętrznić).

Dlatego ponawiam pytanie dlaczego mnie się ma nie należeć 500+ płacone z moich podatków (które wynoszą więcej niż wasze roczne pensje) ale emerytury płacone z podatków moich dzieci mają się wam należeć ustawowo ? Podobno to wy jesteście orędownikami sprawiedliwości więc gdzie tu ona się objawia ?
Ja systemu emerytalnego wspierać nie chcę natomiast jestem do tego zmuszany.

Powiązane: Polityka rodzinna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki