REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji

2021-05-20 10:06
publikacja
2021-05-20 10:06
Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji
Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji
fot. Radosław Nawrocki / / FORUM

Notowane na NewConnect Modern Commerce chce przejąć IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2. com, za 100 mln zł - podało Modern Commerce w komunikacie prasowym. Przejęcie miałoby być sfinansowane poprzez emisję akcji.

Jak podano, Modern Commerce w pierwszym etapie transakcji ma przejąć 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners, z czego 60 proc. udziałów zostanie nabytych za 60 mln zł, a 20 proc. udziałów zostanie wniesionych tytułem wkładu niepieniężnego na poczet podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

Jedynym warunkiem zawieszającym transakcje jest rejestracja przez właściwy sąd podwyższenia kapitału zakładowego Modern Commerce w drodze emisji akcji za łączną kwotę nie mniejszą niż 60 mln zł. Drugi etap transakcji dotyczy nabycia po 10 proc. udziałów do 30 czerwca 2022 r. i 30 czerwca 2023 r.

Modern Commerce chce sfinansować przejęcie poprzez emisję akcji, o których zdecyduje ZWZ zwołane na 16 czerwca. Zgodnie z propozycjami uchwał emisja obejmie do 190 mln akcji.

Spółka podała, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone również na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalność operacyjną i inwestycyjną, refinansowanie zobowiązań i dalszy rozwój grupy w obszarze e-commerce.

"Zarząd podjął decyzję, zgodnie z którą po zakończeniu emisji akcji, związanej z pozyskaniem finansowania na transakcję, podejmie działania, których celem będzie przeprowadzenie emisji kierowanej w pierwszej kolejności do aktualnych akcjonariuszy akcji dopuszczonych do notowania na NewConnect. Akcjonariusze ci będą mieli możliwość objęcia proporcjonalnej liczby akcji, tak by utrzymać udział w akcjonariacie, po cenie równej cenie emisyjnej z planowanej emisji" - napisano.

Notowany na NewConnect Modern Commerce jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże. pl (wyprzedażowy sklep online z markami premium) oraz Mamissima. pl (sklep z akcesoriami i zabawkami dla dzieci).

IT Fashion Polska Group & Partners jest właścicielem sklepu internetowego na rynku fashion - Moliera2. com. Pod marką działa również sześć butików.

W 2020 r. sprzedaż Moliera2. com wyniosła 12,4 mln zł, a przychody firmy IT Fashion Polska Group & Partners wyniosły 76,8 mln zł. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki