REKLAMA

Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji

2021-05-20 10:06
publikacja
2021-05-20 10:06

Notowane na NewConnect Modern Commerce chce przejąć IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2. com, za 100 mln zł - podało Modern Commerce w komunikacie prasowym. Przejęcie miałoby być sfinansowane poprzez emisję akcji.

Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji
Modern Commerce chce przejąć właściciela marki Moliera2, planuje emisję akcji
fot. Radosław Nawrocki / / FORUM

Jak podano, Modern Commerce w pierwszym etapie transakcji ma przejąć 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners, z czego 60 proc. udziałów zostanie nabytych za 60 mln zł, a 20 proc. udziałów zostanie wniesionych tytułem wkładu niepieniężnego na poczet podwyższonego kapitału zakładowego spółki.

Jedynym warunkiem zawieszającym transakcje jest rejestracja przez właściwy sąd podwyższenia kapitału zakładowego Modern Commerce w drodze emisji akcji za łączną kwotę nie mniejszą niż 60 mln zł. Drugi etap transakcji dotyczy nabycia po 10 proc. udziałów do 30 czerwca 2022 r. i 30 czerwca 2023 r.

Modern Commerce chce sfinansować przejęcie poprzez emisję akcji, o których zdecyduje ZWZ zwołane na 16 czerwca. Zgodnie z propozycjami uchwał emisja obejmie do 190 mln akcji.

Spółka podała, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone również na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalność operacyjną i inwestycyjną, refinansowanie zobowiązań i dalszy rozwój grupy w obszarze e-commerce.

"Zarząd podjął decyzję, zgodnie z którą po zakończeniu emisji akcji, związanej z pozyskaniem finansowania na transakcję, podejmie działania, których celem będzie przeprowadzenie emisji kierowanej w pierwszej kolejności do aktualnych akcjonariuszy akcji dopuszczonych do notowania na NewConnect. Akcjonariusze ci będą mieli możliwość objęcia proporcjonalnej liczby akcji, tak by utrzymać udział w akcjonariacie, po cenie równej cenie emisyjnej z planowanej emisji" - napisano.

Notowany na NewConnect Modern Commerce jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże. pl (wyprzedażowy sklep online z markami premium) oraz Mamissima. pl (sklep z akcesoriami i zabawkami dla dzieci).

IT Fashion Polska Group & Partners jest właścicielem sklepu internetowego na rynku fashion - Moliera2. com. Pod marką działa również sześć butików.

W 2020 r. sprzedaż Moliera2. com wyniosła 12,4 mln zł, a przychody firmy IT Fashion Polska Group & Partners wyniosły 76,8 mln zł. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki