Polska marka opracowała interaktywną podłogę

2022-08-15 08:00
publikacja
2022-08-15 08:00
Polska marka opracowała interaktywną podłogę
Polska marka opracowała interaktywną podłogę

Polska firma LavaVision opracowała nowoczesną interaktywną matę dydaktyczną, na której dzieci mogą bawić się i uczyć, korzystając m.in. z pisaków świetlnych oraz robotów. Projekt otrzymał 882 tys. zł wsparcia z Funduszy Europejskich. Już wkrótce kolejni przedsiębiorcy będą mogli uzyskać środki na innowacje i wdrażanie prac badawczo-rozwojowych.

Firma LavaVision opracowała innowacyjne rozwiązanie edukacyjne Motioncube łączące nowe technologie i rzeczywistą aktywność ludzi. Produkt może być wykorzystywany do interaktywnego nauczania w przedszkolach. Projekt jest efektem wdrożenia prac badawczo-rozwojowych.

Innowacyjna mata edukacyjna

„Z technologii Motioncube możesz korzystać na podłodze interaktywnej, która jest sterowana przez ruch, pisaki świetlne, a także reaguje na ruch robotów” – czytamy w opisie na stronie internetowej firmy. Dzieci mogą bawić się korzystając z 4000 dostępnych gier oraz ćwiczeń interaktywnych. Cześć zabaw umożliwia również naukę języka angielskiego.

Jak podkreśla LavaVision, zabawy na interaktywnej macie mogą stanowić uzupełnienie dla standardowych zajęć edukacyjnych, rewalidacyjnych oraz rekreacyjnych dla dzieci. Nauczyciele mogą skorzystać z opracowanych scenariusz zajęć oraz podpowiedzi do zabaw. Mata jest doskonałym sposobem na zaangażowanie dzieci w naukę, przez co jest ona bardziej skuteczna niż tradycyjne lekcje. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem takich form edukacji są niezwykle interesujące, a dzieci szybko się uczą.

Dodatkowe pieniądze z Funduszy Europejskich

– Dzięki wsparciu Funduszy Europejskich opracowaliśmy rozwiązania, które w efektywny sposób wspierają procesy nauczania oraz uczenia się. Interakcja ruchem, dotykiem oraz pisakami świetlnymi pozwala bawić się i uczyć w dowolnej przestrzeni z wykorzystaniem podłóg, ścian, tablic oraz blatów interaktywnych – mówi Rafał Petryniak, właściciel firmy, cytowany w materiale serwisu wystawa.fundusze.malopolska.pl.

Projekt Motioncube został sfinansowany z Funduszy Europejskich z Programu Regionalnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Firma otrzymała dofinansowanie na prace badawczo-rozwojowe na opracowanie projektora umożliwiającego sterowanie piórami świetlnymi, gestami dotykowymi i ruchem wraz ze scenariuszami interakcji działań edukacyjnych.

Obecnie w nowej perspektywie finansowania Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 spora część pieniędzy – 44 proc. całej puli środków otrzymanych do 2027 r. – jest zarezerwowana do wykorzystania w nadchodzących Programach Regionalnych. Sumę około 153 mld zł z unijnych środków otrzymają poszczególne województwa.

Każdy region będzie samodzielnie zarządzać i decydować o tym, na co przeznaczone zostaną pieniądze z zastrzeżeniem zgodności z Umową Partnerstwa wynegocjowaną z KE 30 czerwca. Jest to nadrzędny Dokument określający priorytety z Funduszy Europejski w Polsce. W obszarze przedsiębiorczości unijne pieniądze z Programów Regionalnych będą przeznaczona dla firm, które postawią na innowacje oraz wdrażanie wyników prac badawczo-rozwojowych.

Kiedy start dotacji z UE?

Kolejna pula środków na dofinansowania w ramach Funduszy Europejskich już wkrótce będzie dostępna w ramach Programów Regionalnych. Daty rozpoczęcia zbierania wniosków uzależnione są od poszczególnych województw. Programy są już opracowane i czekają na ostateczne decyzje na poziomie negocjacji z KE. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze konkursy ruszą w przyszłym roku.

fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki