Kolejny wybuch na Sri Lance, nie ma rannych

2019-04-22 13:50
publikacja
2019-04-22 13:50

Furgonetka zaparkowana w Kolombo w pobliżu jednego z kościołów zaatakowanych w Niedzielę Wielkanocną eksplodowała w poniedziałek, gdy saperzy próbowali rozbroić umieszczone w środku ładunki wybuchowe, ale nikomu nic się nie stało - podały AP i Reuters.

/ fot. Dinuka Liyanawatte / Forum

sri lanPolicja zjawiła się na miejscu, wezwana przez mieszkańców zaniepokojonych faktem, że samochód stał zaparkowany w pobliżu kościoła św. Antoniego od niedzieli. Jak pisze AP, w środku znaleziono trzy bomby, które następnie starano się unieszkodliwić, próba ta jednak się nie powiodła i doszło do eksplozji, która wprawiła w panikę okolicznych przechodniów.

Lankijska policja poinformowała również, że w poniedziałek w stołecznym Kolombo znaleziono 87 detonatorów bomb - 12 rozlokowanych w różnych miejscach w głównej zajezdni autobusowej miasta, a kilka godzin później kolejne 75, pozostawionych na wysypisku śmieci w tej samej okolicy.

Rzecznik policji Ruwan Gunasekaran nie ujawnił, czy detonatory miały związek z serią niedzielnych ataków. Nie dokonano żadnych zatrzymań w związku z tym znaleziskiem; poinformowano jedynie, że śledztwo jest kontynuowane.

Minister ds. rozwoju turystyki John Amaratunga przekazał, że w niedzielnych atakach zginęło 39 obcokrajowców, a 28 odniosło obrażenia. Wcześniej mówiono o 37 zabitych cudzoziemcach. Na razie nie ma pełnych informacji na temat ich narodowości.

Według ministra zdrowia Sri Lanki Rajithy Senaratne za niedzielne ataki na kościoły i hotele odpowiada radykalna lokalna islamska organizacja o nazwie National Thowheeth Jama'ath (NTJ). Dodał, że ataki zostały przeprowadzone z pomocą międzynarodowej sieci terrorystycznej, nie sprecyzował jednak, jakie organizacje mogą być zamieszane.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii ośmiu skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Dziewiąty miał być przeprowadzony na lotnisku, ale się nie powiódł. Najnowszy, choć nie ostateczny, oficjalny bilans ofiar to 290 zabitych i ok. 500 rannych.

W związku z atakami - największymi na Sri Lance od zakończenia wojny domowej w 2009 roku - władze ogłosiły w poniedziałek wprowadzenie o północy stanu wyjątkowego w całym kraju.(PAP)

akl/ par/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
raficus
Kolejny powód dlaczego my Chrześcijanie powinnismy się zbroić. Jesteśmy wrażliwi na atak, przestępstwa i przemoc przeciwko nam. Prawo nadstawienia drugiego policzka w ogóle nie obowiązuje w przypadku ataków terrorystycznych.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
open_mind
Tobie nawet nowoczesna med. Nie pomoże. Ja nie spieram się z osobami twojego pokroju, bo wyciągną jakiś „badyl” i będą drążyć, przeciągać cię w dół do ich poziomu, aby następnie swą głupotą i arogancją cię atakować. Jednocześnie ośmieszając się przed prawymi ludźmi u których zbiera się chęć dania Tobie nawet nowoczesna med. Nie pomoże. Ja nie spieram się z osobami twojego pokroju, bo wyciągną jakiś „badyl” i będą drążyć, przeciągać cię w dół do ich poziomu, aby następnie swą głupotą i arogancją cię atakować. Jednocześnie ośmieszając się przed prawymi ludźmi u których zbiera się chęć dania takim jak wy tęgie baty, bo innej możliwości nie ma, umysłem tego nie ogarniecie. Na to wy z okrzykiem – no widzisz wy to od razu do bitki. Weź się ogarnij. Jak nie lubisz moich komentarzy to nie dogryzaj albo podaj konkrety, już nie raz tobie to proponowałem ale to nie dociera do ciebie. Po prostu masz coś z rycerza zakuty ...
nie_lewacz_lemingu
Najwięcej stracili mieszkańcy Sri Lanki. Wpływy z turystyki spadną na dno dna.
wektorwg
Ludzkość nigdy nie podąża w stronę klifu!!! Gdyby tak było to ludzie wymarli by w średniowieczu......
open_mind
W średniowieczu nie posługiwali się kompletnie bez pokrycia Fiat Money, jak już to chanel wymienny. Jakbyś coś komuś oferował jako zapłatę papierek kolorowy to by cię pobili i pogonili kijami przez cały rynek. Aż by cie się odechciało oszukiwać momentalnie
wektorwg
Open daj już spokój. Każda religia traktowana fanatycznie doprowadza do tragedii. Mordowanie ludzi z Bogiem na ustach jest starsze niż katedra noter damm
open_mind
Jesteś Pierdoła albo Troll względnie kumulacja Pierdoła-Troll wprost masz zadowolenie jak ludzie podążają w kierunku klifu. Dodatkowo wręcz nakazujesz jak mają postępować inni aby zostali uwikłani w kłopoty. Tak że można cię posądzać o zaawansowaną psychopatię. Ja po prostu kocham ludzi i z racji zaawansowanego Jesteś Pierdoła albo Troll względnie kumulacja Pierdoła-Troll wprost masz zadowolenie jak ludzie podążają w kierunku klifu. Dodatkowo wręcz nakazujesz jak mają postępować inni aby zostali uwikłani w kłopoty. Tak że można cię posądzać o zaawansowaną psychopatię. Ja po prostu kocham ludzi i z racji zaawansowanego wieku widzę szerzej znacznie szerzej i oświecenie chociażby jednej jednostki takiej nawet jak ty sprawia mi dużo zadowolenia. Przemyśl to sobie i się zmień na pozytywizm.
open_mind
Przeczytaj aby zrozumieć:
Cały świat ma być multi kulti kolorowy i tęczowy tak chce zło ! Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych
Przeczytaj aby zrozumieć:
Cały świat ma być multi kulti kolorowy i tęczowy tak chce zło ! Człowiek przyszłości będzie rasy mieszanej. Dzisiejsze rasy i klasy będą stopniowo znikać ze względu na eliminację przestrzeni, czasu i uprzedzeń. Eurazjatycko-negroidalna rasa przyszłości, podobna z wyglądu do starożytnych Egipcjan, zastąpi różnorodność narodów i różnorodność jednostek. Zamiast niszczyć europejski judaizm, Europa, wbrew jej woli, uszlachetniła i wykształciła tych ludzi, popędzając ich do przyszłego statusu wiodącego narodu poprzez ten sztuczny proces ewolucyjny. Nic dziwnego w tym, że naród który uciekł z getta-więzienia, stał się duchową szlachtą Europy. Tym sposobem litościwa troskliwa Europa stworzyła nową rasę arystokratów. To się wydarzyło, gdy upadła europejska arystokracja feudalna z powodu emancypacji Żydów [z powodu działań podjętych przez rewolucję francuską].


https://wolna-polska.pl/wiadomosci/plan-coudenhove-kalergi-ludobojstwo-narodow-europy-2015-06

https://www.youtube.com/watch?v=6eQh7snr0CY

Powiązane: ABC dłużnika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki