KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku

2019-07-16 18:22
publikacja
2019-07-16 18:22

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank m.in. ustawy "Prawo bankowe" oraz rozporządzeń ministra finansów - podał bank w komunikacie. Postępowanie ma skutkować nałożeniem na bank kary finansowej.

/ fot. Jaap Arriens / ZUMA Press

We wtorek zarząd banku otrzymał od KNF zawiadomienie o wszczęciu postępowania, w związku z podejrzeniem naruszenia przez Idea Bank własnego statutu oraz przepisów Prawa bankowego i trzech rozporządzeń ministra finansów. Rozporządzenia te dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi.

Postępowanie dotyczy również podejrzenia stworzenia przez bank "zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi". (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (25)

dodaj komentarz
mistrzimalgorzata
Ciekawe :) Parę dni temu ukazała się informacja o rzekomym pozwie Czarneckiego, a dzisiaj KNF wszczęła postępowanie administracyjne wobec Idea Banku. Ktoś tu chyba się nie dogadał. Ciężko przekupić faceta, który na wszystko sam ciężko zapracował. Jak widać PIS-owi da się odmówić. Czarnecki ma jaja ze stali!!!
jes
PiS chce przejąć bank za złotówkę i na to pozwalają mu przepisy. Tu Czarnecki ma rację ale z tym, że na wszystko sam ciężko pracował to zdrowo przesadziłeś.
--__hubert__---__--__--__--__-
Kolejny przekręt finansowy który nie zostanie rozliczony albo odpowiedzą za niego słupy .
Ile to już afer było w tym kraju ,masa poszkodowanych zwykłych obywateli i zero odpowiedzialności.
klementowicz
Ale skoków to pis nie ruszy...
sweetlucy
Dziś każdy kto myśli inaczej niż partia rządząca z automatu staje się wrogiem! Doświadczył tego na własnej skórze Leszek Czarnecki.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
_moonlight
To zadziwiające jak aparat państwowy można wymierzyć przeciw politycznym przeciwnikom, w sytuacji kiedy SKOKi funkcjonują jak państwo w pańśtwie.
przyrodnik
Jeśli pis dalej będzie uprawiał politykę w tym bolszewickim stylu niebawem nie będzie już Leszka Czarneckiego, tylko Leszek Cz.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki