REKLAMA

Jest nadzieja na sprawniejsze sądy

2015-08-11 03:13
publikacja
2015-08-11 03:13
Jest nadzieja na sprawniejsze sądy
Jest nadzieja na sprawniejsze sądy
fot. clearviewstock / / YAY Foto

Elektroniczna komunikacja i rozprawy w formie wideokonferencji – już niedługo sądy mają stać się bardziej nowoczesne. Ale czy sprawniejsze?

Przewlekłe postępowania sądowe to jedna z najczęściej wymienianych przez przedsiębiorców barier prowadzenia działalności. Spory sądowe trwają latami i kosztują krocie. Ale już niedługo może się to zmienić — na początku sierpnia prezydent podpisał nowelizację Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Ten pakiet przewiduje wiele zmian, które mają usprawnić działanie sądów i prowadzone przez nie postępowania.

Poczta w odstawce

Sądy muszą wdrożyć system informatyczny, który umożliwi komunikację elektroniczną.

— Nowe przepisy dają możliwość wymiany pism procesowych pomiędzy stronami i sądem, drogą elektroniczną w przypadku wszystkich postępowań sądowych, a nie tylko Elektronicznego Postępowania Upominawczego (EPU) — mówi Katarzyna Kucharczyk, radca prawny w kancelarii CMS.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~cynik
Głównym problemem sadownictwa jest złe prawo a zaraz po nim ludzie w nich zasiadający a później długo, długo nic, ale niema to jak poprawiać makijaż, na nieboszczyku.
Już widzę jak powstaje kolejna zasłużona rodzina z bogatymi tradycjami po tym przetargu...

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki