REKLAMA

Iracka obrona powietrzna odparła atak dronów

2022-01-04 20:02
publikacja
2022-01-04 20:02
Iracka obrona powietrzna odparła atak dronów
Iracka obrona powietrzna odparła atak dronów
fot. Thaier Al-Sudani / / Reuters

Dwa obciążone materiałami wybuchowymi drony zostały zestrzelone we wtorek przez obronę powietrzną Iraku, gdy zbliżały się do bazy lotniczej Ain al-Asad na zachód od Bagdadu , poinformował przedstawiciel koalicji wojskowej.

W ostatnich tygodniach amerykańscy wojskowi ostrzegali, że spodziewają się wzrostu liczby ataków na siły amerykańskie w Iraku i Syrii, między innymi z powodu drugiej rocznicy zabójstwa czołowego irańskiego generała Kasema Solejmaniego.

Podobny atak został udaremniony w poniedziałek, kiedy iracka obrona przeciwlotnicza zniszczyła dwa drony, gdy zbliżały się do bazy w pobliżu międzynarodowego lotniska w Bagdadzie.

Jeden z koalicjantów powiedział Reuterowi, że koalicja przeprowadziła ataki przeciwko „nadciągającemu zagrożeniu” po tym, jak odnalazła kilka miejsc wystrzeliwania rakiet i dronów w Syrii.

Stany Zjednoczone przewodzą międzynarodowej koalicji wojskowej walczącej z bojownikami Państwa Islamskiego w Iraku i Syrii.W Syrii znajduje się około 900 żołnierzy amerykańskich, a w Iraku kolejne 2500.

Generał Solejmani zginął 3 stycznia 2021 r. w ataku dronów w pobliżu lotniska w Bagdadzie na rozkaz prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Prezydent Iranu Ebrahim Raisi powiedział w poniedziałek, że Trump musi stanąć przed sądem za zabójstwo, w przeciwnym razie Teheran się zemści.(PAP)

wr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj_
Dobrze, ze to nie Patrioty,
przepuszczaja wszystko i by bomby dolecialy np. do Krasnika albo Pcimia

Na drobiazgi stosuja tanie bronie, choc skuteczne

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki