PIT 2023

Innowacje na wyciągnięcie ręki [QUIZ]

2022-12-14 12:48
publikacja
2022-12-14 12:48
Innowacje na wyciągnięcie ręki [QUIZ]
Innowacje na wyciągnięcie ręki [QUIZ]
/ Unsplash

Masz pomysł na innowacyjny projekt? Nie wiesz, jak zrobić pierwszy krok do funduszy unijnych? A może chciałbyś spróbować swoich szans na rynkach zagranicznych? Bezpłatne narzędzie, które rozwieje twoje wątpliwości, jest na wyciągnięcie ręki.

Przedsiębiorcom, którzy poszukują formy wsparcia dla swojego innowacyjnego projektu lub są zainteresowani prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej proponuje program STEP. W jego ramach można uzyskać szczegółową analizę swojego pomysłu pod kątem możliwości uzyskania dofinansowania. To bezpłatna i kompleksowa informacja o tym, jak napisać dobry projekt, gdzie wnioskować o środki, jak czytać kryteria konkursowe i przełożyć pomysł na wniosek konkursowy.

STEP składa się z dwóch ścieżek. Dla osób, które mają pomysł na projekt, przeznaczona jest ścieżka I - Wstępna Weryfikacja Pomysłu na Projekt. Dla tych zaś, którzy nie mają jeszcze pomysłu i dopiero myślą o wprowadzeniu innowacji do swojego przedsiębiorstwa, jest ścieżka II - Innovation Coach.

Co ważne, program dostępny jest od ręki - dla przedsiębiorców z całej Polski, niezależnie od miasta czy regionu, w którym prowadzi działalność, bezpłatny oraz dostępny na kliknięcie - wystarczy wypełnić formularz online (https://www.poir.gov.pl/step) i uzyskać wsparcie eksperta lub coacha innowacji.

Czy wiesz, co oznaczają popularne skróty, których rozumienie przydatne jest w korzystaniu z informacji dotyczących Funduszy Europejskich? Sprawdź swoją wiedzę w naszym krótkim quizie.

Jak to działa? Po wysłaniu formularza online ekspert branżowy:

  • wskaże źródła finansowania z Funduszy Europejskich, a przede wszystkim z Programu Inteligentny Rozwój,
  • wskaże konkurs PO IR, do którego kwalifikuje się Twój pomysł oraz instytucję do której należy złożyć wniosek,
  • pomoże jasno i precyzyjnie określić cele projektu i jego główne założenia,
  • przekaże kluczowe informacje o konkursie niezbędne na etapie opracowywania wniosku,
  • określi mocne i słabe strony pomysłu w kontekście rekomendowanego konkursu PO IR,
  • przedstawi praktyczne i konkretne rekomendacje, których wdrożenie zwiększy szanse przedsiębiorcy na uzyskanie dofinansowania na realizację pomysłu.
fot. Materiał Partnera / 

Źródło:
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki