Greta Thunberg płynie do Europy katamaranem

Szwedzka aktywistka Greta Thunberg wyruszyła z USA do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. Podróż ma potrwać od dwóch do czterech tygodni. Nastolatka chce dotrzeć na szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Madrycie w grudniu.

Thunberg napisała w środę rano na Twitterze, że wypływa z Hampton w stanie Wirginia. Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu do Europy. Ma nadzieję, że uda jej się dotrzeć na szczyt klimatyczny COP, który został przeniesiony z Santiago (Chile) do Madrytu (Hiszpania) i odbędzie się w grudniu.

Katamaran o nazwie La Vagabonde wypłynął z Hampton o 8 rano (14 czasu polskiego). Statek zostawia niewielki ślad węglowy - wykorzystuje energię słoneczną i hydrogeneratory. Jest wyposażony w toaletę - w przeciwieństwie do łodzi, którą Thunberg podróżowała z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku. "Na świecie jest wielu ludzi, którzy nie mają dostępu do toalety" - powiedziała aktywistka agencji AP o nowym udogodnieniu. "To nie jest aż takie ważne. Ale miło, że jest" - dodała.

Właściciele katamaranu, Australijczycy Riley Whitelum i Elayna Carausu, podróżują z 11-miesięcznym synem. Razem z nimi płynie Nikki Henderson, doświadczona żeglarka.

Podróż potrwa od dwóch do czterech tygodni. Załoga będzie musiała stawić czoło trudnym warunkom, które w listopadzie panują na Atlantyku. (PAP)

kib/ kar/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 3 vinietune

W szkole będzie mieć usprawiedliwione tyle wolnego?

Odnośnie toalet, to ciekawe czy gromadzona zawartość zostanie w bio-procesie przetworzona na eko paliwo czy inną formę czystej (sic) energii, czy tak po prostu plum do wody?

A tak serio, to ta cała Pippi Långstrump to są jakieś jaja...

! Odpowiedz
21 4 sel

Biedne skołowane dziecko, nie wie ,że ten program to jest właśnie program naturalnego wyludnienia Ziemi..., ludzie wymrą z głodu i pragnienia.
Bez CO2 przynajmniej 5 razy większego niż dzisiaj nie będzie silnego rozwoju roślin i odpowiedniej ilości opadów na Ziemi,żeby wyżywić te rośliny i większą masę żywiącą się roślinami zwierząt, czyli kilka czy kilkanaście razy większą masę organiczną jaka jest potrzebna żeby wyżywić kolejne miliardy ludzi.
Średnia CO2 na Ziemi przez ostatnie 700mln lat jest 95% tego czasu 3 razy wyższa niż dzisiaj, a w okresach bujnego rozwoju życia organicznego 10 razy większa jak choćby Dewon i Karbon co pozwoliło właśnie na zwiększenie całej żywej masy organicznej na Ziemi ponad 10 razy w Dewonie i Karbonie.Niestety w historii Ziemi dochodziło do katastrof , które między innymi powodowały spadek CO2 i H2O w atmosferze i masowe wymierania organizmów żywych , a do tego Ziemia stale stygnie od milionów lat , a pierwiastek życia węgiel jest akumulowany w znacznie większym stopniu w ogromnej masie skał węglanowych w wielokilometrowych pokładach z których nie bardzo wraca do obiegu i trochę w węglowodorach i węglach które ostatnio uruchomiono w ciągu kilkuset lat i dzięki temu sytuacja mogła się poprawiać, a rośliny i ludzie rozwinąć. .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
20 4 wonsz

Co jakiś czas po internetach w komentarzach pod mało ciekawymi artykułami o mało ciekawych ludziach można znaleźć komentarze typu "a czy [tu wstaw bohatera artykułu] kupę już zrobił/a?". Otóż, panie i panowie, oficjalnie dotarliśmy do punktu, w którym informacja o tym jest podawana oficjalnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
23 19 khh

Nie nie, co to za Disneyland?? Plynie katamaranem, bo to ekologiczny srodek transportu. Ma toalete i musi skomentowac, ze wielu ludzi na swiecie nie ma...podobnie jak wielu ludzi na swiecie nie jest na orzyklad homoseksualistami ani muzulmanami. Niech zacznie zabiegac o budowanie toalet tam gdzie ich nie ma, wiecej pozytku zrobi. Co za cyrk....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 24 cowabunga

na świecie są potrzebni "pożyteczni idioci"

! Odpowiedz
23 25 silvio_gesell

Miejmy nadzieje, że anomalie pogodowe jej nie zatopią, bo zostanie męczennikiem.

! Odpowiedz
27 40 and00

Biedne zmanipulowane, i wykorzystywane politycznie dziecko

! Odpowiedz
16 25 antybolszewik

Coś nie udało się jej Trupa przekonać. Zanim wróci do Szwecji to Trump swoim śladem weglowym zamieni jej "domek" w pustynię.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne