REKLAMA

Grecja chce znów się zadłużać

2014-01-09 12:45
publikacja
2014-01-09 12:45

Grecki minister finansów potwierdził, że jego kraj zamierza powrócić na rynek długu. Pierwsza od lat emisja obligacji miałaby nastąpić przed końcem 2014 r.


Źródło: Thinkstock

Jak wyjaśnił Yannis Stournaras, rząd w Atenach będzie chciał w drugiej połowie roku zaoferować inwestorom 5-letnie obligacje. Ich emisja poprzedzona będzie przeprowadzeniem „roadshow”.

W opinii zagranicznych komentatorów, powrót kraju na rynek długu oznacza, że jego sytuacja poprawia się. W tym tygodniu pierwszą emisję obligacji od zakończenia programu pomocowego przeprowadziła Irlandia, jeszcze dziś do inwestorów trafią obligacje Portugalii.

W zamyśle Aten pozyskanie środków w formie sprzedaży obligacji miałoby również pomóc uniknąć trzeciego “zastrzyku finansowego” ze strony instytucji międzynarodowych, które łącznie przekazały Helladzie ponad 240 mld euro.

/mz

Źródło:Depesza Bankier.pl: Rynki finansowe
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~kacper
racjonalnym wydaje się zamknąć greckich polityków a) w psychiatryku jeżeli autentycznie nie potrafią wyciągać wniosków ze swoich działań b) w więzieniu jeżeli ten sabotaż prowadzą świadomie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki