REKLAMA

GPW od 1 XI obniża opłaty dla członków giełdy

2016-10-27 06:55
publikacja
2016-10-27 06:55
GPW od 1 XI obniża opłaty dla członków giełdy
GPW od 1 XI obniża opłaty dla członków giełdy
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

GPW od 1 listopada obniża opłaty dla członków giełdy, dotyczące transakcji na akcjach oraz danych giełdowych na głównym rynku oraz NewConnect - podała GPW w komunikacie prasowym.

Stawka opłaty stałej od zlecenia zostaje obniżona z 0,20 zł na 0,15 zł. Jednocześnie o 25 proc. niezależnie od liczby abonentów, obniżona zostanie opłata miesięczna za udostępnianie danych giełdowych o pierwszej ofercie kupna/sprzedaży inwestorom indywidualnym.

GPW podała, że obniżka opłat ma formę bezterminowej promocji, którą zostaną objęte wszystkie zlecenia maklerskie realizowane podczas sesji oraz w transakcjach pakietowych na akcje, PDA i ETF. Najbardziej znacząca obniżka dotyczyć będzie zleceń małych, a więc zleceń składanych m.in. przez inwestorów detalicznych oraz poprzez DMA.

"Poziom opłat transakcyjnych jest jednym z istotnych czynników wpływających na atrakcyjność rynku. Dlatego zdecydowaliśmy się obniżyć te kategorie opłat, na które zwracali uwagę nasi klienci - domy maklerskie, a które mogą wpłynąć pozytywnie na zainteresowanie ofertą GPW i poprawić pozycję konkurencyjną polskiego rynku kapitałowego. Obniżka kosztów dla Członków Giełdy jest wynikiem konsultacji z branżą brokerską oraz efektem polityki cenowej prowadzonej przez GPW, mającej na celu dostosowywanie poziomu opłat do oczekiwań jej klientów z zachowaniem interesu akcjonariuszy giełdy oraz pobudzenie działalności inwestorów" - powiedziała cytowana w komunikacie prezes GPW Małgorzata Zaleska.

GPW podała, że struktura obniżki opłat jest rezultatem konsultacji i uzgodnień z Izbą Domów Maklerskich.

"Wierzę, że obniżenie kosztów transakcyjnych przyczyni się do poprawy kondycji sektora maklerskiego, który wspiera polskie spółki w pozyskiwaniu kapitału na rozwój i stymuluje aktywność na rynku. Dobra kondycja sektora maklerskiego może się przyczynić do zwiększenia obrotów na GPW, z korzyścią dla całego rynku kapitałowego, w szczególności zaś dla inwestorów. Dlatego obniżka opłat to krok we właściwym kierunku" - powiedział Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domów Maklerskich. (PAP)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Tadzik
1 listopada to idealne święto dla GPW.
~znudzony
Słyszałem źe jutro mają przegłosować ustawę o wiecznej hossie na GPW
~kasa
Za późno o kilka lat. GPW umiera i nic już tego nie zatrzyma.
~jh
Przecież to już nie jest giełda. Dobra zmiana.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki