Notowania kontraktów terminowych zapowiadają na dzisiejsze otwarcie spadki wartości indeksów CAC 40, FTSE 100 i DAX o od 6 do 23 punktów.
Amerykańscy inwestorzy zdecydowali się wczoraj na wyprzedaż akcji. Do pogorszenia nastrojów przyczyniły się m. in. nowe zwyżki notowań ropy. Inwestorów zaniepokoiły też publikacje niespodziewanie dobrych danych makro, które mogą wróżyć przedłużenie cyklu podwyżek stóp procentowych.
Kurs marcowych kontraktów na dostawę ropy crude wzrósł wczoraj o 1,22 USD do 61,10 USD za baryłkę . Zwyżka notowań została wywołana przede wszystkim wieściami o nowych atakach rebeliantów na instalacje naftowe w Nigerii.
Będący największym na świecie producentem chemikaliów koncern BASF AG opublikował słabsze niż prognozowano sprawozdanie finansowe.
Pod kreską może też znaleźć się producent samochodów DaimlerChrysler AG po tym, jak analitycy banku Credit Suisse obniżyli dla niego rekomendację.
Heineken, trzeci co do wielkości producent piwa w Europie, poinformował o wzroście zysku netto w roku 2005 o 19% do poziomu 761 mln euro - to więcej, niż prognozowali analitycy (721 mln euro).
BaP



























































