REKLAMA
ZAGŁOSUJ

DM BOŚ obniżył cenę docelową DataWalk do 259 zł

2021-12-07 09:38
publikacja
2021-12-07 09:38
DM BOŚ obniżył cenę docelową DataWalk do 259 zł
DM BOŚ obniżył cenę docelową DataWalk do 259 zł
/ GPW

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 5 grudnia, obniżyli cenę docelową dla DataWalk do 259 zł z 280 zł wcześniej. Rekomendacja pozostała na poziomie "kupuj".

Raport został sporządzony przy kursie 211 zł.

"W naszej ocenie rosnąca baza prestiżowych klientów w połączeniu z rozbudową zespołu sprzedaży powinna przyspieszyć tempo zdobywania nowych umów (i w konsekwencji wzrostu przychodów) w dającej się przewidzieć przyszłości. Dlatego też podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną +kupuj+ oraz krótkoterminową relatywną +przeważaj+" - napisano w raporcie.

Analitycy pozytywnie oceniają rosnącą różnorodność klientów spółki.

"Dotychczas system DataWalk był wykorzystywany przez firmy ubezpieczeniowe i agencje rządowe (w aplikacjach do wykrywania nadużyć i inwestygacji). Natomiast podobają nam się działania spółki w kierunku zwiększenia zastosowań i zdobywania klientów w nowych obszarach takie jak przeciwdziałanie pandemii, bankowość (Ally Financial), usługi telekomunikacyjne (Tel Link Corporation), Motion Picture Association czy Grab Taxi Holdings" - dodano.

Zgodnie z prognozą analityków na czwarty kwartał 2021 r. przychody mają wzrosnąć o 3 proc. rdr do 7 mln zł, a strata netto ma wynieść 4,2 mln zł. W związku z rosnącymi wskaźnikami zatrudnienia w USA oczekują oni zwiększenia kdk kosztów operacyjnych do 11,2 mln zł wobec 9,2 mln zł rok temu.

Raport został opracowany na zlecenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Tomasz Rodak, nastąpiła 6 grudnia o godz. 7.30.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczono plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41045921_20211206_0954_DAT_PL_RA.pdfpdf
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki