REKLAMA

Część placówek bankowych w kwietniu może być zamknięta z powodu obostrzeń

Wojciech Boczoń2021-04-07 16:39analityk Bankier.pl
publikacja
2021-04-07 16:39
Część placówek bankowych w kwietniu może być zamknięta z powodu obostrzeń
Część placówek bankowych w kwietniu może być zamknięta z powodu obostrzeń
/ Shutterstock

Do 18 kwietnia 2021 r. przedłużono obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa. W kwietniu ograniczona może też być dostępność wybranych placówek bankowych. Instytucje zalecają, by przed planowaną wizytą sprawdzać, czy dany oddział jest czynny i w jakich godzinach.

Tego typu informacje można naleźć na stronach internetowych banków w zakładkach informujących o dostępności placówek. Kilka banków zamieściło na swoich stronach ogłoszenia o możliwym czasowym ograniczeniu dostępności niektórych oddziałów (m.in. BOŚ czy Santander). Przed wizytą warto skorzystać z wyszukiwarki i sprawdzić, czy dany oddział jest czynny.

ING pisze z kolei, że do 30 kwietnia miejsca spotkań poza galeriami handlowymi będą czynne w poniedziałki od 10:00 do 17:00. W pozostałe dni godziny otwarcia zostają bez zmian, od 10:00 do 15:00. Bank przypomina, że punkty ING Express zlokalizowane w galeriach pozostają nieczynne zgodnie z obowiązującym zakazem. Wpłaty i wypłaty gotówki w kasach miejsc spotkań w galeriach handlowych mogą być dostępne krócej niż godziny otwarcia tych miejsc.

Banki przypominają jednocześnie, że większość spraw można załatwić zdalnie – za pomocą bankowości internetowej i mobilnej. Osoby, które muszą udać się do placówki, proszone są o dostosowanie się do zaleceń wynikających z pandemii – obowiązkowe są maseczki i zalecana jest dezynfekcja rąk.

Bankowcy zalecają ponadto, by płatności w sklepach dokonywać zbliżeniowo za pomocą kart płatniczych lub telefonów. Ogranicza to kontakt z klawiaturą terminali lub bankomatów, co z kolei zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Przypomnijmy, że w tym celu już w ubiegłym roku podniesiono limit dla płatności zbliżeniowych bez PIN-u do 100 zł.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Najlepsze konto dla wymagających Klientów

Komentarze (1)

dodaj komentarz
igła
A bank ziemski jest zawsze czynny i daleko nie trzeba chodzić.

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki