REKLAMA

Coraz więcej Niemców opuszcza swój kraj

2021-01-12 07:02
publikacja
2021-01-12 07:02
fot. XU CHEN / Pexels

W ubiegłym roku Niemcy opuściło 270 tysięcy obywateli, w większości byli to ludzie z wyższym wykształceniem. Celami podróży są najczęściej Szwajcaria, Austria i USA. Jest to jednak więcej niż równoważone wysokim poziomem imigracji - pisze dziennik "Welt", komentując dane Instytutu Badań Ludności za 2020 rok.

O ile imigracja cudzoziemców, która jest silna od wielu lat, jest szeroko dyskutowana, emigracja Niemców nie przyciąga uwagi. A osiąga również znaczne rozmiary. Zgodnie z aktualnym raportem rządu federalnego o migracji około 58 000 więcej obywateli Niemiec opuściło kraj na stałe, niż się tu przeprowadziło.

Federalny Instytut Badań Ludności przedstawił wyniki ubiegłorocznych badań dotyczących poziomu kwalifikacji Niemców wyjeżdżających z kraju. Wynika z nich, że trzy czwarte ankietowanych miało wykształcenie wyższe. Istnieje nieproporcjonalnie duża liczba emigrantów z tytułem magistra lub doktora, podczas gdy osoby z wykształceniem średnim są niedoreprezentowane.

Większość emigrujących była również młoda. Średnio mają 37 lat, czyli są około 10 lat młodsi niż ogół populacji.

Najważniejszymi krajami docelowymi dla niemieckich emigrantów w 2019 r. były Szwajcaria (16340), Austria (11904), USA (9782), Wielka Brytania (6766) i Hiszpania (6479). Powracający do Niemiec pochodzili głównie ze Szwajcarii (10 523), USA (9498), Austrii (6631), Wielkiej Brytanii (6385) i Turcji (5620).

Silna emigracja Niemców jest również istotna ze względu na fakt, że od dawna liczba zgonów w kraju przeważa nad urodzeniami. Utratę migracji 336 000 Niemców w ciągu ostatnich czterech lat i ponad 3,6 miliona zmarłych obywateli zestawia się z 2,4 milionami urodzeń dzieci matek z obywatelstwem niemieckim.

Tak więc Niemcy tracą co roku kilkaset tysięcy obywateli z powodu liczby zgonów i emigracji. Jest to jednak więcej niż równoważone wysokim poziomem imigracji. Według raportu migracyjnego, nadwyżka migracyjna osób nie będących Niemcami w 2019 roku wyniosła 385 tys. - pisze "Welt".

Raport migracyjny zawiera również dane dotyczące składu grup imigrantów, zgodnie z którymi około jedną trzecią salda migracji w 2019 r. stanowili obywatele innych krajów UE (113 tys.), trzecią część - imigracja humanitarna (126 tys.), a pozostałą jedną trzecią - obywatele spoza UE, którzy wyemigrowali z wizami związanymi z pracą, połączeniem rodzin lub innymi wizami. Narodowościami o najwyższym saldzie migracji w 2019 r. byli Rumuni (40 tys.), Syryjczycy (24 tys.), Turcy (21 tys.), przybysze z Indii i Bułgarzy (po 20 tys.).

Również ze względu na utrzymujący się wysoki poziom imigracji, jak wynika z raportu, dobra jedna czwarta Niemców ma obecnie pochodzenie migracyjne (21,2 mln), to znaczy, że sami imigrowali lub mają co najmniej jednego rodzica, który urodził się bez niemieckiego paszportu. To o 400 000 więcej niż rok wcześniej. Największą grupę stanowią tu osoby pochodzenia tureckiego.

Z Berlina Berenika Lemańczyk(PAP)

bml/ jar/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
lorelie
Wspaniałe dane ! Kraj opuszczają ludzie wykształceni i zamożni, a imigranci nie mają ukończonej w zdecydowanej większości nawet szkoły podstawowej
drabio
Jak lepiej im w Szwajcarii to mi to ryba...
ajwaj_
Wielki temat, dokad, dlaczego, na dlugo ?

Na marginesie
Wielu Niemców jedzie-wraca do Rosji,

Tam gdzie lopate nie wbijesz to KASA, jak nie zloto (legalnie), to rolnictwo, budownictwo, ryby, slimaki, lesnictwo, surowce wszelakie, ludzie OK > Slowianie gl.
ajwaj_
Kraj suwerenny > smiga na nartach np., produkuje, ucza sie, podrózuje, pija itd

Banda polskojezycznach Magdalenki POPISów robi dobrze NWO za judaszowe paciorki
Wkrótce zakarze oddychac
blesso odpowiada ajwaj_
Rosja krajem suwerennym? Oddadzą Krym ? Czy suwerennie go zajęli dla siebie ? Co u Pu-t-ina? Trzyma się nieźle ?
endes odpowiada ajwaj_
Spadaj ajwaj z tego forum! Buraków nie potrzebujemy.
demeryt_69
Wielka wymiana ludności Europy czyli utopijny plan Coudenhove-Kalergi i jego skutki:
https://www.gatestoneinstitute.org/12182/germany-migrants-coverup
uczen_manueli_g
Dla tych co nie otwierają linków cytat z artykułu /24.04.2018 - tłumacz google/

"Wbrew temu, w co wierzą ludzie z establishmentu, nie ma dowodów na to, że setki tysięcy młodych migrantów napływających do Niemiec odciąży starzejącą się siłę roboczą tego kraju lub stanie się produktywnymi obywatelami
Dla tych co nie otwierają linków cytat z artykułu /24.04.2018 - tłumacz google/

"Wbrew temu, w co wierzą ludzie z establishmentu, nie ma dowodów na to, że setki tysięcy młodych migrantów napływających do Niemiec odciąży starzejącą się siłę roboczą tego kraju lub stanie się produktywnymi obywatelami w inny sposób.

Ci nowo przybyli imigranci stanowią nie tylko obciążenie dla finansów Niemiec, ale od ich przybycia w całym kraju nastąpił gwałtowny wzrost przestępczości. Niedawny raport na zlecenie niemieckiego Ministerstwa Spraw Rodziny stwierdził, że nowo przybyły azylantów były za więcej niż 90% procent wzrostu brutalnych przestępstw w północnej części stanu Dolnej Saksonii. Podobne trendy można zaobserwować w całym kraju.

Podczas gdy media, takie jak The Economist, są zajęte reklamowaniem Niemiec Merkel jako „modelu dla Zachodu” ze względu na nowo nabytą „różnorodność”, kraj pogrąża się coraz głębiej w społecznym, gospodarczym i demograficznym BAGNIE. Ze zbiorowymi głowami zakopanymi w piasku, wielu w establishmentu i w mediach wydaje się chcieć, aby reszta zachodniego świata poszła za przykładem Niemiec, otwierając swoje granice dla nieuregulowanej masowej imigracji. Niestety, obecny rezultat niemieckiej polityki otwartych drzwi wskazuje, że wszystkie te optymistyczne doniesienia wydają się być niczym więcej niż wyszukaną kampanią oszustwa lub dezinformacji."

w 2015 r w PE Janusz Korwin-Mikke powiedział: "Imigranci to zalew Europy śmieciem ludzkim, który nie chce pracować..."

w 2015 r prof. Wolniewicz powiedział: "Zatapiać łódki z tak zwanymi imigrantami, a nie ratować!"

Musi być sposób na tą dzicz. Wymiana świecznika albo dobrowolnie albo jak 100 lat temu. I czystka. Tak to widzę.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki