Coraz więcej Gruzinów stara się o pobyt w Polsce

Nadal trwa boom na pracę w Polsce - w pierwszym kwartale 2018 roku 50 tys. cudzoziemców złożyło wnioski o zezwolenie na pobyt, czyli o ok. 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok temu - podaje Urząd do spraw Cudzoziemców. 

(udsc.gov.pl)

- W tym roku spośród 50,7 tys. wniosków dot. zalegalizowania pobytu, 89 proc. dotyczyło otrzymania zezwolenia na pobyt czasowy, 9 proc. zezwolenia na pobyt stały, a 2 proc. zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Prawie 72 proc. wniosków na pobyt czasowy motywowanych było chęcią podjęcia pracy. Ponadto, swój pobyt zarejestrowało 2,6 tys. obywateli państw UE - czytamy w komunikacie UdsC. 

Do Polski dalej najchętniej przyjeżdżają Ukraińcy, którzy złożyli 63 proc. wszystkich wniosków. O zezwolenia na pobyt również starali się Białorusini, Hindusi i Wietnamczycy. Co ciekawe, umacnia się również udział Gruzinów. Od grudnia 2017 roku utrzymuje się w ich przypadku tendencja wzrostowa, a obecnie znaleźli się na 3. miejscu ze względu na liczbę złożonych wniosków. 

Nadal najwięcej wniosków przyjmuje wojewoda mazowiecki (32 proc.).

WSZ

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
12 16 pkc

wincyj taniej siły roboczej dla januszy biznesu

! Odpowiedz
23 16 do_niczego

A Dlaczego Niemcy,Holendrzy,Brytyjczycy,duńczycy nie chcą przyjeżdżać do POLSKI do pracy i mieszkać przecież POLITYCY non stop się chwalą sukcesami jak to się dobrze żyje w POLSCE,dużo pracy można pracować po 12-16 godzin dziennie,pensje na poziomie 500-600 EURO. ZAPRASZAMY EUROpejczyków z zachodu.

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.