Jack Wheeler: Panika zrujnuje gospodarkę

Wirus z Chin nie lubi ciepła i wilgoci. Niedługo będzie lato i pandemia się zakończy. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że ogólnoświatowa panika jest gorsza od tej choroby, że doprowadzi do rujnacji gospodarki - powiedział "Gazecie Polskiej" dr Jack Wheeler.

(fot. ffikretow / Shutterstock)

Wheeler pytany, jak ocenia sytuację związaną z pandemią koronawirusa w Polsce, stwierdził, że w naszym kraju wydaje się ona opanowana. "Do tej pory odnotowano 18 zgonów (zmarły 22 osoby - o czterech ofiarach Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę - PAP), co przy statystykach z innych krajów jest niskim wynikiem. Nie macie powodów do paniki. Zachowajcie podstawowe środki ostrożności, jednak bez wstrzymywania życia publicznego" - ocenił.

Podkreślił, że faktem jest, iż grypa sezonowa, a konkretnie wirus grypy, który pojawia się każdej zimy, spowodował w USA w okresie od 1 października 2019 r. do 14 marca br. nawet 59 tys. zgonów.

"Co do koronawirusa, liczba rzeczywistych przypadków wirusa w Chinach jest co najmniej cztery razy większa od zgłoszonych lub potwierdzonych przypadków. Wiele osób ma koronawirusa, ale jego objawy są tak łagodne, że nikt ich nigdzie nie zgłasza" - ocenił.

"Po pierwsze oznacza to, że odsetek przypadków śmiertelnych jest znacznie mniejszy niż 5 proc. i nie wynosi nawet 1 proc. w skali ogólnoświatowej. Po drugie, coraz więcej osób ulega zarażeniu, któremu potem towarzyszy łagodny przebieg choroby. Tacy ludzie sami wyzdrowieją, tworząc tym samym masową odporność, która ochroni całą populację" - ocenił Wheeler.

Według niego wirus Covid-19, jak wszystkie tego typu wirusy, nie lubi ciepła i wilgoci. "Zima się skończyła, nastała wiosna, niedługo będzie lato i pandemia się zakończy. Ludzie muszą zdać sobie sprawę, że panika jest gorsza od choroby, że doprowadzi do rujnacji gospodarki. Powtarzam, że śmiertelność na koronawirusa jest znacznie mniejsza, niż podają to media" - ocenił.

mzd/ mhr/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 eveddd

on żyje i ma się dobrze, to inny J. Wheeler.

https://www.wheelerexpeditions.com/our-adventure-story/

! Odpowiedz
2 1 ekwador15

W Ameryce Południowej też jest korona, a tam jest ciepło i wilgotno. A co do Chin, to napisane, że tam 4krotnie zaniżona a u nas nie jest? ile ludzi siedzi w domach i nie zostalo przetestowanych? ile osob przechodzi bez objawów i może nawet nie miec. PL sobie dobrze radzi bo nie robi testów tyle co inni.

! Odpowiedz
5 10 specjalnie_zarejestrowany2

co tu sie odp...ala?
https://en.wikipedia.org/wiki/John_P._Wheeler_III
John Parsons "Jack" Wheeler III Died c. December 30, 2010 (aged 66)

! Odpowiedz
3 3 markust71

Faktycznie :D To pismackie buractwo niczego nie weryfikuje tylko łyka, a potem wyrzyguje w panice :D

Nawet się zastanawiałem, czy to nie jest jakaś opinia dotycząca innej zarazy jeszcze za życia autora, ale sformułowanie "wirus z Chin" to jednoznacznie obecna retoryka prezydenta Trumpa, który jak jemu podobni chorzy na władzę przyjęli metodę szukania wroga. Ten czyni to na skalę globalną, a niektórym, takim "z metra ciętym", dla zaspokajania chorych ambicji wystarczy na razie szczucie na większość własnego społeczeństwa, no i na UE, oczywiście.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 samsza

Przecież napisałem niżej, że to inny JW, podajesz JW urodzonego w 1944r. o zupełnie innej biografii na dowód, że nie żyje JW ur w 1943r - jeszcze raz info o nim
https://www.wheelerexpeditions.com/our-adventure-story/

! Odpowiedz
1 0 samsza odpowiada markust71

Właśnie, nic nie weryfikujesz tylko łykasz czyli jesteś... burakiem ??? WOW!

! Odpowiedz
0 2 markust71 odpowiada samsza

Tiaaa. "Doradca Reagana", bo ma z nim zdjęcie :D Autorytet w wirusologii, bo zastrzelił tygrysa :D Weź się opanuj :D

! Odpowiedz
1 1 specjalnie_zarejestrowany2 odpowiada samsza

Ten którego wklejasz to nie ten który był doradcą Raegana. Ja też mogę znaleźć na facebooku jakiegoś Lecha Kaczyńskiego i przeprowadzić z nim wywiad.

! Odpowiedz
0 0 eveddd

to inny K Wheeler, ten żyje.

https://www.wheelerexpeditions.com/our-adventure-story/

! Odpowiedz
1 1 samsza odpowiada specjalnie_zarejestrowany2

Wiem, że to głupio zostać złapanym z opuszczonymi spodniami, zwłaszcza jak we wcześniejszych komentarzach już to sprostowano.
A jeszcze głupiej, że to ten właśnie JW. Poszukaj na innych stronach, w 100% wszystko się zgadza.
Ale wypadłeś lepiej niż kolega markust71, który pisał, że buractwo wszystko łyka :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil