REKLAMA

Atak zimy w USA. Nawet minus 45 stopni

2023-01-31 22:11
publikacja
2023-01-31 22:11

50 mln Amerykanów obejmują od poniedziałku różne ostrzeżenia z powodu zimowej pogody. Co najmniej 15 stanom zagraża niebezpieczne oblodzenie. W niektórych rejonach USA przewiduje się w tym tygodniu spadek temperatury do minus 45,5 stopni Celsjusza.

Atak zimy w USA. Nawet minus 45 stopni
Atak zimy w USA. Nawet minus 45 stopni
/  Abaca Press

Monitorująca loty FlightAware powiadomiła, że 1100 lotów odwołano w poniedziałek. Ponad 5400 lotów do lub z USA zostało opóźnionych.

Do środy ostrzeżenia przed burzą zimową wydano m.in. w dużej części Teksasu, w tym na obszarze Dallas-Fort Worth. Alerty z powodu mroźnej pogody dotyczą terytorium od Oregonu do Wisconsin.

„W całym kraju, od Teksasu po Ohio i Tennessee przewiduje się przez wiele dni niebezpieczne warunki podróżowania, ponieważ arktyczny chłodny front dotarł do południowych Równin i Środkowego Południa. Możliwe są uszkodzenia drzew i przerwy w dostawie prądu” - podała Krajowa Służba Meteorologiczna.

Północny wschód i obszar środkowego Atlantyku czeka kilka dni z temperaturami znacznie poniżej średniej. Między czwartkiem a sobotą mogą spaść do minus 45.5 stopni Celsjusza.

„USA Today” zwraca uwagę, że nie oczekuje się, aby zimny front przyniósł śnieg do Nowego Jorku. W tych dniach „prawie nie przypomina on zimowej krainy czarów”.

Natomiast w Maine, gdzie temperatury mają spaść do minus 25.5 stopni Celsjusza, tysiące mieszkańców otrzyma ulgi energetyczne w wysokości 450 dolarów.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski 

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
trollmaster
to globalne ocieplenie to potrafi człowieka wykończyć.
kryzysio
Trzeba się będzie grzać prądem z ogniw fotowoltaicznych.
samsza odpowiada kryzysio
Tak, pompy ciepła...

Powiązane: Niebezpieczne żywioły

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki