Allegro wprowadza wirtualną walutę

analityk Bankier.pl

Serwis aukcyjny Allegro wprowadza własną walutę – wirtualne monety. Będą naliczane za zakupy na kwotę nie niższą niż 60 zł dokonane z poziomu aplikacji mobilnej. Monety będzie można wymieniać na kupony zniżkowe. Sprawdziliśmy, ile można zyskać i jakie są ograniczenia programu.

Nowy program lojalnościowy kierowany jest wyłącznie do użytkowników aplikacji mobilnej – monety nie będą naliczane za zakupy zrobione sprzed ekranu komputera. Za każdy produkt o wartości co najmniej 60 zł kupiony przez smartfona użytkownik Allegro dostanie 6 monet. Kiedy uzbiera 20 monet, będzie je mógł wymienić na kupon zniżkowy o wartości 20 zł.

Tak program wygląda w skrócie. W praktyce ma on jednak nieco więcej ograniczeń. Przede wszystkim wirtualną walutę będzie można zdobyć wyłącznie na aukcjach spełniających tzw. „Standard Allegro”. Nie mogą to być też licytacje – pod uwagę będą brane wyłącznie zakupy w opcji „Kup teraz”. Dodatkowo kwota 60 zł musi być wydana na jeden przedmiot, a nie kilka sumujących się do tej wartości. Natomiast jeśli kupimy przedmiot za kwotę wyższą niż 60 zł, to i tak dostaniemy tylko 6 monet.

(Allegro.pl)

Do naliczania monet nie będą brane pod uwagę koszty przesyłki. Jeśli dokonamy zakupu za 40 zł i zapłacimy 20 zł za przesyłkę, to nie otrzymamy monet. Trzeba też pamiętać, że zakupy muszą być opłacone za pomocą PayU. Monety pojawiają się w ciągu godziny po dokonaniu zakupu w zakładce aplikacji mobilnej „Kupony i monety”.

Nie wszystkie kategorie produktów są objęte programem. Wykluczone zostały:

  • Elektronika > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Zdrapki,
  • Elektronika > Komputery > Internet,
  • Elektronika-> RTV AGD -> Karty Allegro,
  • Elektronika > Telefony i Akcesoria > Pre-paid,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Komputerowe PC,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry online (MMO),
  • Komputery › Oprogramowanie › Internet,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry na konsole > Doładowania.

Wirtualne monety będą ważne przez pół roku. Po wygenerowaniu kuponu, trzeba go wykorzystać w ciągu 14 dni. Będzie ważny przy zakupach za kwotę nie niższą niż 50 zł i tylko na aukcjach spełniających standard Allegro. Kupon będzie ważny tylko dla zakupów z poziomu aplikacji mobilnej, które zostaną opłacone przez PayU.

Allegro wprowadziło ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby monet. W ciągu jednej doby użytkownik nie będzie mógł zebrać więcej niż 60 monet. Miesięczny limit został ustalony na 120 monet, a maksymalny limit to 400 monet. Po jego przekroczeniu firma nie będzie naliczała dodatkowych monet.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jo44

czyli jak będziemy posługiwać się MONETAMI, robić ich transfer między kontami to podatek jaki ? Bo coś nie czaję.. :-)
ps Robię dużo transakcji, to będę kupował znajomym ze zniżką tylko adres dostawy będzie inny, a oni mi się zrewanżują kiedyś ...

! Odpowiedz
1 8 ~USERJOHN

Okreslenie wirtualna waluta pasuje jak piesc do nosa,
Nie lepiej bylo napisac TALON,
cytat z filmu Weekend "TALON NA KUR..Y I BALON"
LUBLIEM ALLEGRO JAK BYLO POLSKIE.

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

virtual android fx i po problemie, apropos niektórzy na starość rozpieszczaja najmlodszych ..... :/

! Odpowiedz
0 39 ~gewg

Uwielbiam takie promocje ... białe wygrywa , czerwone przegrywa ... dostaniesz 50 groszy jak kupisz w parzysty dzień trzeciego miesiąca pod warunkiem, że masz czarne wąsy , twój dziadek był kolejarzem a jutro będzie pełnia księżyca ...

! Odpowiedz
0 14 ~endi

Promocja w dni parzyste dotyczy wyłącznie osób praworęcznych , w dni nieparzyste leworęcznych , dodatkowo wszystkie osoby chcące skorzystać z promocji muszą udowodnić , że nie posiadają wady zgryzu a jedynie rozszczep podniebienia :)))))))

! Odpowiedz
0 22 ~realife

Buuahhaaaahhaaaaa, kto wymyśla takie skecze :)

! Odpowiedz
0 40 ~xxxx

Zamiast zachecic klienta do skorzystania z allegro to po przedytaniu na temat tej opcji poczulem zniechcenia do skorzystania z tego. Czy tylko ja???

! Odpowiedz
1 3 ~rttyuiop

raczej jesteś w mniejszości, ludzie głupieją jak słyszą "kupon" "zniżka" "promocja".....

! Odpowiedz
0 31 ~Swetru

ale zagmatwane, nie wchodzę w to

! Odpowiedz
0 45 ~Gonzo

Olewam to, żenada

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl