REKLAMA
WEBINAR

Zalando chce zbudować centrum dystrybucyjne w Gryfinie

Angelika Lech2016-08-12 14:37
publikacja
2016-08-12 14:37

Gryfino, miejscowość w województwie zachodniopomorskim, jest miejscem, w którym Zalando prawdopodobnie zlokalizuje swoje nowe centrum dystrybucyjne na Polskę i Skandynawię – informuje "Puls Biznesu". Inwestycja ma pochłonąć 200 mln euro przy jednoczesnym stworzeniu 3 tys. nowych miejsc pracy.

fot. Hannibal Hanschke / / FORUM

Lokalizacja jest korzystna ze względu na położenie w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznnej (KSSSE). Zalando potwierdza, że jest w trakcie prowadzenia negocjacji zarówno w Polsce, jak i innych miastach Europy. Wiążąca decyzja nie została jednak jeszcze podjęta. W tym roku w Szczecinie ma zacząć działać obiekt zwrotów zatrudniający 150 osób. Obecnie Zalando jest również w trakcie budowy centrum logistycznego w niemieckim Lahr.

Gigant e-handlu rozpoczął swoją działalność w 2008 roku. Jest to jedna z najlepiej rozwijających się platform oferujących usługę dokonywania zakupów online. Na polski rynek Zalando weszło cztery lata temu, ciesząc się dużym zainteresowaniem. Przewaga Zalando wobec konkurencji tkwi miedzy innymi w strategii umożliwiającej konsumentom dokonywanie darmowych przesyłek i zwrotów. Zalando zwraca szczególną uwagę na mobilną sprzedaż. W ciągu roku odnotowano dwukrotny wzrost pobranych aplikacji, co w ujęciu rocznym przełożyło się na 90-proc. zwiększenie się liczby składanych zamówień mobilnym kanałem sprzedażowym.

Projekty inwestycyjne i ekspansja największego europejskiego sklepu internetowego są wynikiem sukcesu, jakim jest kilkukrotne zwiększenie przychodów i rentowności. Drugi kwartał bieżącego roku był dla internetowego giganta szczególnie owocny. Zalando wypracowało kilkukrotnie większy zysk EBIT osiągający wartość 80,9 mln euro, przy równoczesnym zwiększeniu swoich przychodów do poziomu 916 mln euro. W ciągu poprzedniego miesiąca na niemieckiej giełdzie obserwowalny był wzrost wartości firmy o 30%. Wartość giełdowa firmy sięga 8,6 mld euro.

Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~Tomy
W Berlinie pracownicy zarabiają 1200-1600 euro, a w Gryfinie zarobią 1400 zł na umowie śmieciowej. Jak nie będzie chętnych, to łaskawie zwiększą do 1800 na umowę o pracę.
~gosc10
Zapamiętaj Tomy , że 1200 euro dla Niemca to jest ta sama siła nabywcza jak 1400 zł w Polsce. Więc musimy jak najszybciej przejść na EURO żeby dalej nie tracić na przeliczniku 4:1
~PATRYJOTA
Zoland i Amazon to sa firmy ktore nic nie produkuja tulko zyja z subwencji mp z UE i jak sie subwencje koncza to sie tez miejsce pracy koncza...to sa pasozytnicze firmy utrzymywane przez podatnikow i tylko zalozyciele zarabiaja a reszta tylko doplaca ..
~burza
Polskich murzynow beda zatrudniac do pakowania i wysylki. Jak amazon.
~ABCd
nie "Gryfin tylko "Gryfino"...

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki