Śledczy bezradni w sprawie parabanku

Szefowie Pozabankowego Centrum Finansowego zostawili spółkę bez pieniędzy, prezesa, dokumentów i serwera. Do dziś są bezkarni.


(fot. Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER / EastNews)

Kilka tygodni temu policja w spektakularny sposób zatrzymała szefów Pożyczki Gotówkowej, lepiej znanej pod wcześniejszymi nazwami — Pomocna Pożyczka i Polska Korporacja Finansowa Skarbiec.

Trafili do aresztu, podejrzani o oszustwo 68 tys. klientów na prawie 180 mln zł. Za kilka tygodni do sądu powinien trafić akt oskarżenia w sprawie Marcina i Katarzyny P., twórców Amber Gold, największej w historii piramidy finansowej, w której klienci utopili ok. 850 mln zł. Prokuratura dobrze radzi sobie z parabankami? Bynajmniej. Wystarczy rzut oka na sprawę Pozabankowego Centrum Finansowego (PCF), o którym „PB” pisał półtora roku temu.

Wydmuszka w 100 proc.

Działający od 2010 do początku 2013 r. PCF udzielał pożyczek „chwilówek”, oprocentowanych na kilkadziesiąt procent miesięcznie, a także przyjmował „lokaty” i sprzedawał „obligacje”, z których zysk miał sięgać 20 proc. rocznie. To ta ostatnia działalność sprawiła, że już pod koniec 2010 r. Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o działalności PCF.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~George

Coś mi się wydaje, że te parabanki w III RP to żerowisko bezpieki o wojskowym rodowodzie, czyli poczciwych WSI, stanowiącej najtwardsze jądro władzy w III RP i dlatego nie można sobie z tym zjawiskiem poradzić. Nie ma na to przyzwolenia. Gdy któremuś śledczemu zachce się zafikać, już mu władza pokaże ruski miesiąc. Szybko zostanie zdyscyplinowany przez oficera prowadzącego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Horror

Mądre głowie - dość dwie słowie czyli kto myśli samodzielnie zrozumie. Artykuł w sam raz dla kredytowców walutowych. Tylko nie przed snem.

! Odpowiedz
1 1 ~krzysiek

Koleś któy to napisał vhyba jest jakimś totalnym jełopem, co z tego artykułu można się dowiedzieć??? NIC !!!!

! Odpowiedz
0 0 ~dociekliwy

Hejterze...pod artykułem jest napisane <>. Jeśli sobie w to klikniesz, to będziesz musiał się zalogować na stronie Pulsu Biznesu i będziesz mógł przeczytać CAŁY artykuł. Kliknąłeś tam? To, co widzimy na bankierze, to tylko zajawka, reklama.

! Odpowiedz
3 4 ~dfg

A co z Parabankiem SKOK - wyprowadzone miliardy, słupy, Prezes Senator PIS Bierecki wrzyca sobie na konto w Luksemburgu 150 ml zł i cisza, banki wspierają z funduszu gwarancyjnego i afery nie ma... Drugi Amber Gold te SKOKI

! Odpowiedz
0 1 ~George

Ale którą SKOK? Chyba kolega nawet nie wie co to jest SKOK, ale pomądrzyć się nigdy nie zaszkodzi. W Wyborczej przecież pisali, że te SKOK-i to takie be, a jak w Wyborczej piszą, to musi to być święta prawda. Przynajmniej niektórym tak się wydaje. He, he...

! Odpowiedz
0 0 ~Al

Bo to matoły

! Odpowiedz
0 1 ~ośko

SEREMET na prezydenya! PRZESTEPCÓW!!!

! Odpowiedz
0 6 ~jahoo

SEREMET POWINIEN DOSTAĆ OSKARA ZA ROZKŁADANIE STAN OCHRONY W PAŃSTWIE, TOLEROWANIE BEZPRAWIA I UMACNIANIE KORUPCJI FINASOWO-POLITYCZNEJ W POLSCE!

! Odpowiedz
0 6 ~ololejba

to kolejny negatywny dowód na stan nie -rządu w polsce! Prokuratura , która ma wszelkoe instrumenty do scigania porzestępców i zapewnienia im bezpieczeństwa jest bezradna. To po co Polakom taka tzw. prokuratura???Za co ona bierze pensje z podatków podatnika???Nic nie może! to co to za nie-rząd??? Za umacnianie korupcji , złodziwestwa i bezaprawia w państwie należy się kara a nie pesje, premie , nagrody!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne