Remedis złożył wniosek o przyspieszone postępowanie układowe

2020-06-30 22:52
publikacja
2020-06-30 22:52
Pexels

Remedis złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego - poinformowała spółka w komunikacie. Przyczyną złożenia wniosku jest brak możliwości wykupu obligacji o wartości 6,8 mln zł.

"Zarząd spółki podjął działania zmierzające do restrukturyzacji mając na względzie dobro spółki, wierzycieli, pracowników oraz chcąc uniknąć sytuacji, w której spółka stałaby się niewypłacalna i - w konsekwencji - straciłaby możliwość prowadzenia dalszej działalności gospodarczej" - napisano w komunikacie.

Wraz z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego spółka przedłożyła wstępny plan restrukturyzacyjny zakładający kontynuowanie rozpoczętego procesu redukcji kosztów funkcjonowania spółki oraz wdrożenie nowej strategii działalności, opartej na inwestycjach w obszarze finansowania procesów sądowych w sporach z bankami udzielającymi kredytów we frankach szwajcarskich.

Spółka zamierza do końca 2020 r. zaprzestać dotychczasowej aktywności inwestycyjnej w sektorze jednostek ochrony zdrowia, samorządów, podmiotów prywatnych, pozostawiając działalność doradczą i konsultingową świadczoną na rzecz samorządów.

Po przeprowadzeniu analiz możliwości dalszego funkcjonowania zarząd Remedis postanowił zaproponować wstępne propozycje układowe, które zakładają zaspokojenie wierzycieli w całości do 2025 r., częściowo przez spłatę, częściowo przez konwersję zadłużenia na kapitał akcyjny w wyniku podwyższenia kapitału spółki.

Środki przeznaczone na realizację propozycji układowych pochodzić będą z sukcesywnie odzyskiwanego (zaangażowanego dotychczas) kapitału, sprzedaży posiadanych udziałów i akcji oraz przychodów z bieżącej działalności. Przedstawione warunki spłaty zobowiązań podlegać będą ocenie sądu oraz wierzycieli.

Remedis wspiera zakłady opieki zdrowotnej oraz jednostki samorządu terytorialnego w zarządzaniu finansami i organizowaniu finansowania dla zakładów opieki zdrowotnej. Spółka notowana jest na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki