REKLAMA
Tour de spółki

P.o. ministra zdrowia: Amazon pomaga sponsorom terroryzmu

2018-11-19 21:56
publikacja
2018-11-19 21:56

P.o. ministra zdrowia Ukrainy Ulana Suprun oświadczyła, że firma Amazon, która sprzedaje towary z symboliką separatystów prorosyjskich w Donbasie, pomaga w sponsorowaniu terroryzmu, i zaapelowała o wysyłanie maili w tej sprawie do prezesa Amazona, Jeffa Bezosa.

/ fot. Valentyn Ogirenko / Reuters

Wyślijcie mu wiadomość, że jego firma pomaga w sponsorowaniu terroryzmu - napisała w poniedziałek na Facebooku. Domagajcie się wstrzymania sprzedaży towarów, która wspiera wojnę hybrydową Rosji przeciwko cywilizowanemu światu - zwróciła się do ponad 150 tys. osób, które obserwują jej profil.

Suprun dołączyła zdjęcia ze strony Amazona, gdzie oferowane są naklejki w barwach samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej oraz z jej godłem. Na platformie można także kupić flagi i naszywki DRL.

P.o. ministra zdrowia Ukrainy przypomniała, że w wyniku trwającego od 2014 r. konfliktu w Donbasie zginęło ponad 10 tysięcy ludzi. Flaga DRL jest symbolem terroryzmu, represji, śmierci i okupacji - podkreśliła.

Ulana Suprun urodziła się i wychowała w rodzinie ukraińskiej w Stanach Zjednoczonych. Z wykształcenia jest lekarzem radiologiem. Przeprowadziła się na Ukrainę wraz z mężem w 2013 roku, podczas protestów przeciwko prorosyjskiej ekipie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, obalonego w lutym 2014 r.

W Kijowie założyła organizację Zachyst Patriotiw (Ochrona Patriotów), która pomagała ochotnikom walczącym przeciwko separatystom w Donbasie, oraz Szkołę Medycyny Rehabilitacyjnej w Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim. Suprun pełni obowiązki ministra zdrowia od sierpnia 2016 roku. W lipcu tegoż roku otrzymała ukraińskie obywatelstwo.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

jjk/ az/ mc/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
ajwaj? śpisz czy przestali płacić kopiejki?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki