REKLAMA
Tour de spółki

Nastroje analityków gorsze niż przed miesiącem

2016-01-19 11:01
publikacja
2016-01-19 11:01
ingimage

Indeks ZEW mierzący oczekiwania niemieckich analityków finansowych wyniósł w styczniu 10,2 pkt. wobec 16,1 pkt. odnotowanych w grudniu. Niemniej jednak odsetek ekspertów przekonanych o kontynuacji hossy na rynkach akcji wciąż przekracza 50%.

Rynek spodziewał się odczytu na poziomie 8,2 pkt. przy wieloletniej średniej rzędu 24,7 pkt.

„Początek nowego roku charakteryzuje się zamieszaniem na rynku kapitałowym w Chinach, które także prowadzi to znaczących spadków cen akcji w Niemczech. Podobnie jak w poprzednim roku, słaby wzrost gospodarczy w Chinach i innych istotnych rynkach wschodzących narzuca ograniczenia dla perspektyw niemieckiej gospodarki” – skomentował wyniki badania profesor Sascha Steffen z instytutu ZEW.

Od początku roku główny indeks niemieckiej giełdy – DAX – spadł o blisko 10%. Mimo to odsetek analityków wierzących w kontynuację hossy na frankfurckiej giełdzie wzrósł w styczniu o 1,9 pkt. proc. do 68,4%. Odsetek giełdowych „byków” przekracza 60% także w przypadku europejskiego indeksu Stoxx50 i amerykańskiego Dow Jonesa. Ponad połowa jest przekonana także do dobrych perspektyw pozostałych rynków rozwiniętych. Od wielu miesięcy frakcja giełdowych pesymistów nie przekracza 10-12%.

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~npi
Ja też mam dziś gorszy nastrój. Pewnie się skuję, a jutro kac.
~npi odpowiada ~qwe
Inaczej nie idzie żyć.

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki