McDonald’s zainwestuje w kawiarnie

McDonald’s postanowiło odmienić swoją markę kawiarnianą McCafe i stanąć w szranki ze Starbucksem i Dunkin’ Donuts. Według podanych informacji, warta 4 mld dolarów marka ma zostać zaprojektowana od nowa.

McDonald's inwestuje w kawiarnie i chce podebrać część rynku m.in. Starbucksowi
McDonald's inwestuje w kawiarnie i chce podebrać część rynku m.in. Starbucksowi

Sieć fast-foodów nigdy nie była pierwszym wyborem wśród kawiarni, ale koncern chce to zmienić. Według agencji Bloomberg, wzrost sprzedaży kaw wyniósł na przestrzeni roku 10 proc. McDonald’s coraz mocniej promuje tę część działalności także w Polsce poprzez limitowane programy darmowych kaw.

– Wiemy, że preferencje klientów się zmieniają i ludzie szukają dzisiaj dobrego smaku, wysokiej jakości, ceny i większego wyboru niż do tej pory – powiedział rzecznik firmy w rozmowie z serwisem CNBC. – W celu zmiany w tym kierunku rozszerzamy ofertę McCafe.

Od dłuższego czasu sieciówka dywersyfikuje swoją działalność, w czasie gdy klienci odwracają się powoli od barów szybkiej obsługi. Pierwszym pomysłem było uruchomienie sieci restauracji ze zdrowym i świeżym jedzeniem, o czym pisaliśmy w artykule: „McDonald's buduje zupełnie nową sieć restauracji. Nie pokaże w niej swojego logo”.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 6 ~konsument

najlepiej niech zainwestuje w zdrową proekologiczną żywność

! Odpowiedz
0 9 ~kofeina

Tylko niech nie wpadną na pomysł żeby zlikwidować czarne kawy klasyczne? Najlepsza kawa jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny.

! Odpowiedz
3 8 ~gib

Niech wrócą do receptur z lat 60. Było dużo, zdrowo i smacznie. Dzisiejszy Big Mac czy Mc Royal to kpina z klientów. Buła, sos, surówa i kilka gramów mięsa.

! Odpowiedz
2 3 ~tadeusz

w royalu jest 12 dkg miesa

! Odpowiedz
5 7 ~wera odpowiada ~tadeusz

To nawet nie leżało koło mięsa. Ludzie nie jedzcie tego. Wyzysk pracowników, masowa niezdrowa produkcja. Korpo was zniszczy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil