Kolejny biały konwój wjechał na Ukrainę

Kolejny, dziesiąty rosyjski biały konwój wjechał na terytorium Ukrainy. Według Rosjan, w ciężarówkach jest pomoc humanitarna dla mieszkańców Donbasu. Kijów krytykuje konwoje zwracając uwagę na to, że przekraczając granicę bez pozwolenia, naruszają prawo międzynarodowe.

(EastNews)

90 ciężarówek dojechało do Ługańska. Podobna liczba ciężarówek zmierza w kierunku Doniecka. Rosjanie twierdzą, że w ciężarówkach jest żywność, leki, materiały budowlane i prezenty świąteczne dla mieszkańców Donbasu.

W sumie w dziesiątym rosyjskim konwoju na Ukrainę zostanie dostarczonych 1400 ton różnych produktów. Od sierpnia białymi ciężarówkami przywieziono na Ukrainę w sumie 12 tysięcy ton towarów.

Premier Rosji podpisał rozporządzenie o utworzeniu rządowej komisji do spraw pomocy humanitarnej dla separatystycznego południowego - wschodu Ukrainy. Wyjaśniono, że komisję powołano w związku z sytuacją humanitarną w Donbasie i masowymi prośbami mieszkańców i organizacji.

Szefem komisji do spraw Donbasu został wiceminister rozwoju gospodarczego. Komisja ma mieć siedzibę w obwodzie rostowskim. Nowej strukturze mają pomagać władze obwodu rostowskiego, który sąsiaduje z ukraińskim Donbasem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Tass&IAR wcześniejsze/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~polak

A zrobic dywanowe naloty na te konwoje a potem sprawdzic co tam bylo. I zaczac szykowac Trybunal Sprawiedliwosci Dla politbiura w Moskwie..Lamia prawo miedzynarodowe to sadzic czerwono-brunatne dziadostwo i na stryczek...

! Odpowiedz
4 14 ~show

Prezenty świąteczne: kałachy, colty, miotacze i granaty. No i puszki dla najemnych morderców

! Odpowiedz
1 7 ~GS

A z powrotem wywożą gruz200

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil