Hongkong - dobre miejsce dla Polaków?

2014-11-07 07:45
publikacja
2014-11-07 07:45
fot. Grzegorz Adamczyk / Bankier.tv

Emigranci z Polski muszą liczyć się z wieloma utrudnieniami. Koszty utrzymania i wynajem mieszkania są zdecydowanie niewspółmierne do zarobków, a pracę znajdują tu głównie ci, którzy zatrudnieni są na zagranicznych, 3-4 letnich kontraktach - o perspektywach dla Polaków w Hongkongu i o paraliżujących miasto protestach mówi Mariusz Boguszewski, były konsul RP.

Ciąg dalszy demonstracji w Hongkongu

Start odtwarzacza ...

Protesty młodych mieszkańców Hongkongu trwają nieprzerwanie od połowy września i choć mieszkańcy coraz głośniej utyskują na paraliż miasta, póki co nie widać końca demonstracji. Tymczasem prestiżowy ranking banku światowego Doing Biznes obniżył pozycję Hongkongu, jako miejsca atrakcyjnego dla biznesu, do 3 lokaty.

- Władze miasta są stanowczo przeciwne protestom. Swoje stanowisko argumentują paraliżem komunikacyjnym wywołanym przez studentów, co skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, a dodatkowo odstrasza potencjalnych inwestorów biznesowych - relacjonuje Boguszewski.
Sytuacji mieszkańców Hongkongu nie ułatwia też sytuacja społeczno-gospodarcza. Młodzi ludzie, po ukończeniu renomowanych szkół mają niemały problem ze znalezieniem zatrudnienia. W podobnej sytuacji są młode małżeństwa, które w efekcie późno decydują się na dziecko, bądź w ogóle rezygnują z posiadania potomstwa.

Przypomnijmy, że demonstracje w Hongkongu rozpoczęły się 22 września, po ogłoszeniu przez władze niedemokratycznych wyborów, zaplanowanych na rok 2017. Miałyby one dokonywać się poprzez wcześniejsze wyłonienie 2-3 kandydatów przez komitet nominacyjny, podległy Chińskiej Republice Ludowej.

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~BRUCELEE
a KTO TAM NORMALNY POJEDZIE SIĘ PYTAM ?
~koszmar
dlaczego nie powiecie Jak Komuna wykorzystuje chińczyków 5euro za godzine pracy jak maszyna ! bez słowa aż do ześwirowania i perspektyw na życie. w polsce mamy podobnie tylko za 1euro na godzine czasem 2euro ... Wypier....niczać z takimi tekstami
~123
byłeś tam że tak gadasz ?
~pp47
Do "koszmar" - potwierdzasz stare zjawisko, że pewność wypowiadanych pogladów jest wprost proporcjonalna do braku wiedzy...dochód na mieszkańca w Hongkongu jest ZNACZNIE WYŻSZY na n[. w USA!!
~Blaz
Rzeczywiście znaleźć pracę w Hongkongu bez znajomości kantońskiego lub mandaryńskiego nie jest prosto... Chyba, że ma się super kwalifikacje lub szczęście.
~Tomek
Czy te artykuły to jakaś sugestia dla Polaków aby stąd wyjeżdżali? Tak tylko pytam.

Powiązane: Tam mieszkam

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki