REKLAMA

Grupa ING Bank Śląski chce przejąć Paymento Financial

2023-01-27 14:10
publikacja
2023-01-27 14:10

Grupa ING Bank Śląski chce nabyć spółkę Paymento Financial - podał bank w komunikacie prasowym. Celem transakcji ma być wzmocnienie kompetencji i rozwój oferty płatności e-commerce w banku.

Grupa ING Bank Śląski chce przejąć Paymento Financial
Grupa ING Bank Śląski chce przejąć Paymento Financial
fot. nitpicker / / Shutterstock

"Paymento to polski FinTech dostarczający nowoczesne rozwiązania w obszarze płatności e-commerce. Spółka współpracuje z ING od 2017 roku m.in. w zakresie technologii rozwiązania "imoje", czyli bramki płatności dla sklepów internetowych" - napisano w komunikacie.

Bank podał, że przejęcie spółki technologicznej oznacza wzmacnianie kompetencji e-commerce w ING Banku Śląskim i wsparcie w dalszym rozwoju oferty w tym obszarze.

ING w 2018 roku uruchomił bramkę płatności internetowych, z której obecnie korzysta ponad 4 000 sklepów.

"27 stycznia 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec nabycia przez ING Investment Holding (Polska) SA – spółki w 100 proc. zależnej od ING Banku Śląskiego – pakietu kontrolnego akcji Paymento Financial SA. Po otrzymaniu decyzji od KNF strony przystąpią do finalizacji transakcji" - napisano w komunikacie.

Paymento Financial SA dostarcza profesjonalne usługi finansowe oraz rozwiązania IT dla sektora finansowego. Spółka jest Krajową Instytucją Płatniczą, a jej działalność podlega nadzorowi Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

alk/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki