Elon Musk uderza w "Fortnite" i jego graczy

Co łączy Elona Muska i grę „Fortnite”? Ostatni żart założyciela Tesli, w którym na spreparowanym zdjęciu artykułu sugeruje, że kupił i skasował głośny ostatnio tytuł „w trosce” o dobro dzieci.

(fot. Joe Skipper / Reuters)

Elon Musk znany jest ze swojej sympatii do gier komputerowych i niewybrednych „żartów” na Twitterze, które już nie raz przysporzyły mu kłopotów. Pisaliśmy o tym chociażby przy okazji jego chamskiego komentarza dotyczącego akcji ratunkowej w Tajlandii. Tym razem za cel obrał społeczność graczy popularnego „Fortnite’a” – internetowego shootera w popularnym dziś gatunku battle royale.

W tym celu przygotował grafikę powstałą na bazie wycinka z informacji z serwisu MarketWatch. Podmienił przy tym tytuł i zajawkę. W wersji Muska artykuł zatytułowano: Elon Musk kupuje Fortnite i kasuje go”. Jak wyjaśnia zdanie poniżej, wszystko to w celu „ratowania tych dzieci przez wiecznym dziewictwem”. Przy okazji jednak popełnił błąd gramatyczny w poście na Twitterze, co szybko zostało mu wytknięte w kolejnych komentarzach.

Z oficjalnego konta gry „Fortnite” nadeszła riposta – wytknięto Muskowi „aż” 10-letni okres, po którym planowana jest budowa pierwszej bazy na Marsie przez spółkę SpaceX należącą do Muska. Ciężko znaleźć związek, ale tak próbowało odegrać się na biznesmenie przedstawicielstwo Epic Games. Zostało to zauważone przez internautów i boleśnie wytknięte m.in. odniesieniami do niższej wartości studia względem samego Muska i przede wszystkim długim okresem ratowania gry "Fortnite", która przed dodaniem trybu battle royale nie była tak popularna.

„Fortnite” jest obecnie jedną z najpopularniejszych gier multiplayerowych, która przyczyniła się do sporej popularyzacji trybu battle royale. Polega on na wrzuceniu wielu graczy na jedną mapę, na której wszyscy walczą o przeżycie. Gra dostępna jest obecnie na każdą platformę – PC, PlayStation, Xbox, Switch, a także na systemy mobilne Android i iOS i liczyła w czerwcu 125 mln graczy na całym świecie.

Przypomnijmy, że w wyniku nadmiernej otwartości na Twitterze, Elon Musk pozbawił się stanowiska prezesa w Tesli. Jego wiadomości dotyczące ewentualnego wykupienia spółki z giełdy zostały dostrzeżone i potępione przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełdy.

MG

Źródło:
Firmy:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 8 karbinadel

Zdaje się, że mieszanie jest ostatnio podstawowym zajęciem "wizjonera". Kolejnym będzie chyba ucieczka przed wierzycielami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.