DM BOŚ podniósł cenę docelową Voxel do 38,4 zł

2019-12-06 10:40
publikacja
2019-12-06 10:40
Materiały dla mediów

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 4 grudnia, podnieśli cenę docelową Voxel do 38,4 zł z 35,7 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj".

Raport sporządzono przy kursie 32,4 zł.

"Inwestycja w akcje spółki oferuje ekspozycję na szybko rosnący rynek medyczny w Polsce, a przede wszystkim podmiot, który nie tylko jest aktywnym graczem w konsolidowaniu rynku, ale także sam może być przedmiotem akwizycji. Grupa Voxel, posiadająca cyklotron, szpital, podmiot IT, cieszy się znaczącymi przewagami konkurencyjnymi w stosunku do państwowych podmiotów" - napisano w raporcie.

Zdaniem analityków, wyniki spółki w czwartym kwartale będą wspierane kontynuacją obecnie obowiązujących umów z NFZ i pojawieniem się nowych, zwiększeniem liczby placówek, nielimitowanymi procedurami TK i MR w ramach badań refundowanych i wprowadzeniem zmiany wycen świadczeń PET-TK i SPECT (wzrost o 3 proc. od 1 lipca 2019 r.), a przychody grupy mają wynieść 62 mln zł (spadek 5 proc. rdr).

"Rentowność będzie pod wpływem zmian w strukturze grupy i wykonywanych badaniach (przesunięcie badań z prywatnych do mniej rentownych refundowanych; te ostatnie stanowiły 69 proc. sprzedaży Voxela w III kw. br.). Koszty finansowe grupy powinny być znacząco wyższe rdr z uwagi na wyższe zadłużenie i wprowadzenie standardu IFRS16. Zysk netto grupy może być niższy rdr w czwartym kwartale br. (ostrożnie prognozujemy 7 mln zł), jednak biorąc pod uwagę genezę spadku, nie jest to powodem do zmartwienia naszym zdaniem" - dodano.

W 2020 r. analitycy prognozują sprzedaż i zysk netto grupy na poziomie odpowiednio 243 mln zł i 26 mln zł, a w 2021 r. na poziomie 252 mln zł i 29 mln zł.

Rekomendacja została opracowana przez DM BOŚ na zlecenie GPW w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego.

Pierwsza dystrybucja raportu, którego autorem jest Sylwia Jaśkiewicz nastąpiła 5 grudnia, o godz. 8:40.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

34791065_Voxel_29_GPW_152_2019_DM_BOS.pdfpdf
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki