Czajkowski: Przewozy Regionalne są nam winne kilkadziesiąt tys. zł

Koleo, czyli kolejowy start-up, ma problemy. Polregio wycofało się ze współpracy. A teraz Koleo i Przewozy Regionalne, które są właścicielem marki Polregio, przerzucają się odpowiedzialnością.

- Koleo to jest pierwszy polski start-up kolejowy, wykorzystywany przez pół miliona pasażerów miesięcznie. To jest innowacyjna, w pełni polska platforma informacyjno-sprzedażowa, w której znajdziemy rozkład jazdy, ceny biletów oraz dla niektórych przewoźników możliwość zakupu biletu - Kuba Czajkowski, prezes spółki Astarium, właściciela platformy Koleo.

Do 26 stycznia tego roku, przez Koleo można było też kupić bilety Przewozów Regionalnych, teraz takiej możliwości już nie ma.

- Od 26 stycznia - nad czym ubolewamy, dla nas to jest bardzo przykre, ale przede wszystkim przykre dla tysięcy pasażerów, którzy korzystali na co dzień z możliwości zakupu biletów Polregio poprzez platformę Koleo - nie mamy możliwości sprzedaży tych biletów. Wierzymy w to, że zarząd spółki Przewozy Regionalne zmieni swoją decyzję o nieprzedłużaniu umowy z nami - mówi Czajkowski i dodaje - Przez ostatnie miesiące próbowaliśmy doprowadzić do tego, żeby dotychczas obowiązująca umowa została przedłużona na korzystnych dla obu stron zasadach - niestety nie było to możliwe i bardzo nad tym ubolewamy.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.