Biedronka wprowadza ulotki po ukraińsku

Biedronka, dostosowując się do zwiększającej się imigracji Ukraińców do Polski, postanowiła wprowadzić gazetki reklamowe w języku ukraińskim.

Zdjęcie ulotki z produktami podpisanymi cyrylicą opublikował na Twitterze Rafał Mundry. Gazetka promocyjna pochodzi ze sklepu Biedronka w Grójcu (woj. mazowieckie).

To nie pierwszy raz, kiedy Biedronka otwiera się na naszych wschodnich sąsiadów. Wcześniej w wielu dyskontach sieci można było zobaczyć ogłoszenia o pracę w języku ukraińskim. Biedronka dostrzegła więc, że Ukraińcy to nie tylko potencjalni pracownicy, ale też klienci.

Tym bardziej, że jak donoszą wiadomoscihandlowe.pl, ponad połowa Ukraińców robi codzienne zakupy w dyskontach, a 40 proc. w hiper- i supermarketach. Oficjalne dane mówią, że w ciągu ostatnich ośmiu lat do Polski przybyło ponad 535 tys. Ukraińców. Szacunki, obejmujące nie tylko zarejestrowane osoby, mówią, że pracują tu ponad dwa miliony obywateli tego kraju, a do końca br. może ich przybyć nawet kolejny milion.

Ofert skierowanych bezpośrednio dla obywateli ukraińskich przybywa – nie tylko w handlu. Coraz częściej promocje dla klientów zza wschodniej granicy oferują np. banki czy telefonie komórkowe. Częściej można spotkać też ukraińskie wersje językowe stron internetowych, infolinii czy nawet menu w restauracjach.

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 10 ermann

To jest ta sławna zydomarksistowska INTEGRACJA....

! Odpowiedz
3 16 wizytator

devroo
Nawet ćwierć ynteligentów, którzy sądzą, że jak będziemy biegali jak kundel z wywieszonym jezorem do każdego i lizali go po jajkach to będziemy się mieli dobrze.

! Odpowiedz
10 5 devroo

Jak bedziesz włascicielem biznesu zarabaiającego tyle, ile zarabia Biedronka, to chętnie wysłucham twoich opinii na temat wydawania tych zarobionych pieniędzy. A na razie, póki nie smierdzisz groszem, to nie masz nic do powiedzenia w temacie czy będziemy mieli się dobrze czy niedobrze.

! Odpowiedz
11 35 fakpejsy

No i super teraz niech jezyk urzedowy ukrainski wprowadza zamiast "naszego" i bedzie elegancko!

! Odpowiedz
12 80 wizytator

A dla nas Polaków za granicą są drukowane ulotki? Cos widzę, że to my się stosujemy do UA. Jeszcze w tv można umieszczać napisy w cyrylicy, ba kilku posłów z Ukrainy też nie zaszkodzi wprowadzić. Głupi my naród, polski ród.

! Odpowiedz
50 15 devroo

To bardzo ciekawe, że każde forum ma takich swoich półinteligentów, doradzających wszystkim, co powinni zrobić ze swoimi peniędzmi, jakie ulotki wolno im kupować, kogo wolno im zatrudniać i na co przeznaczać osiągnięte zyski. Oczywiście jeśli ktoś robi inaczej niż zalecają, to jest no jaki? Rzecz jasna głupi. :))))

! Odpowiedz
1 21 wht odpowiada devroo

wydaje mi sie ze juz gdzieś w reklamach widzialem cyrylice, nie pamietam juz gdzie gdyż telewizje ogladam incydentalnie

! Odpowiedz