REKLAMA

Białoruska Bieła-Kola zastąpi Rosjanom coca-colę

2022-08-07 13:20
publikacja
2022-08-07 13:20
Białoruska Bieła-Kola zastąpi Rosjanom coca-colę
Białoruska Bieła-Kola zastąpi Rosjanom coca-colę
fot. @belacolarb / / Facebook

Białoruski napój gazowany Bieła-Kola będzie sprzedawany w Rosji zamiast coca-coli - podała w niedzielę telewizja STV. O Bieła-Koli stało się głośno, gdy władze jednego z kołchozów na Białorusi opowiedziały, że podają ją cielętom cierpiącym na niestrawność.

"Przedstawiciele wielkiego biznesu państw związkowych (Białorusi i Rosji-PAP) podpisali list intencyjny o rozszerzeniu kontaktów biznesowych w sferze innowacji. Zamiast amerykańskiej coca-coli w Rosji sprzedawana będzie teraz nasza białoruska Bieła-Kola" - ogłosiła STV. Stacja zapewniła, że krajowy napój niczym nie ustępuje zachodniemu odpowiednikowi, jeśli chodzi o jakość.

Niezależny białoruski portal Zerkalo.io przypomina, że w kwietniu władze gospodarstwa rolnego w miejscowości Hawjady w obwodzie mohylewskim, na wschodzie Białorusi, ogłosiły, że stosują Bieła-Kolę w przypadkach niestrawności u cieląt.

Cielaki dostawały 100 ml napoju. Wcześniej podawano im coca-colę, ale - jak ogłosiły władze - białoruska wersja okazała się "skuteczniejsza od zagranicznej coca-coli w leczeniu cieląt". "Białoruska kola zawiera kofeinę. Cielaki piją i są żwawsze" - oświadczyła dyrekcja kołchozu.

Koncern Coca-Cola po inwazji rosyjskiej na Ukrainę wycofał się z Rosji. Gdy uczynił to również McDonald's, fast-foody wykupiła firma rosyjska, która zapowiedziała, że będzie poszukiwać napojów mogących zastąpić coca-colę. Nie jest jednak pewne, czy wybór padnie na Bieła-Kolę. Rosyjskie kanały na serwisie Telegram podały w ostatnich dniach, że jeden z rosyjskich producentów napojów gazowanych, wcześniej wykupiony przez Coca-Colę, wyprodukuje własne zamienniki zachodnich napitków. (PAP)

oz/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Wybierz ubezpieczenie, które działa w szkole i poza nią! Kun online! >>

Komentarze (7)

dodaj komentarz
eobywatel
ciekawe czy palą jeszcze fajki bieło-mory :P podobno zamiast tytoniu miały g*wno...
xyzq
Tam jest chyba literówka, powinno być: "w Rosji coca-colę zastąpi bieda-cola - napój dla cieląt" :)
innowierca
od razu widac, ze podroba. Oryginalna, to nawet sruby odrdzewia.
znawca_wszystkiego
To prawda, odrdzewia bo zawiera kwas fosforowy, składnik np. odrdzewiacza Fosolu. Jeszcze za PRL-u koledzy odrdzewiali łańcuchy rowerowe w coca-coli. Smacznego.
filwen
był taki dowcip:
w USA - Coca cola
w Rosji - Kola podaj wodę.
Teraz się realizuje.
kontiki12345
Ciekawe czym ruskie prymitywy zastąpią papier toaletowy?
karbinadel
"podają ją cielętom cierpiącym na niestrawność" - przeczyszcza nie przerywając snu :)

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki