Białoruś - zamknięte śledztwo działaczki ZPB

Białoruskie władze stwierdziły, że działaczka nieuznawanego Związku Polaków Teresa Sobol nie popełniła przestępstwa i zamknęły trwające od prawie 8 miesięcy śledztwo. Kobieta była oskarżona o nadużycie stanowiska dyrektora Domu Polskiego w Iwieńcu i przyjęcie niezgodnie z prawem zapomogi w wysokości 600 tysięcy rubli.

Śledztwo już raz było umorzone z powodu przedawnienia. Jednak kilka tygodni temu zostało wznowione. Teresa Sobol twierdziła, że ma to związek z jej działalnością na rzecz nieuznawanego przez władze Związku Polaków na Białorusi i jest jednym z elementów represji. Dziś niespodziewanie poinformowano działaczkę ZPB, że wycofano wobec niej wszystkie zarzuty.

Niezależne białoruskie media przypominają, że od 5 lat trwa konflikt między Polską a Białorusią związany z łamaniem praw polskiej mniejszości przez białoruskie władze. Również działacze nieuznawanego Związku Polaków na Białorusi twierdzą, że są poddawani represjom oraz że utrudnia się im nauczanie języka polskiego i kultywowanie narodowych tradycji.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil