mBank ostrzega przed tymi e-mailami

mBank ostrzega klientów przed nową kampanią phishingową. Oszuści rozsyłają wiadomości e-mail, które do złudzenia przypominają komunikaty wysyłane z banku.

mBank wydał oficjalny komunikat, w którym informuje o kolejnej fali oszustwa. Tym razem przestępcy posługują się kampanią phishingową, której ofiarami mogą paść klienci banku. Rozsyłają do nich wiadomości e-mail sugerujące, że dotyczą nowej wiadomości z banku. W ten sposób oszuści chcą wyłudzić poufne dane, tj. identyfikator i hasło do serwisu transakcyjnego, numeru PESEL.

mBank ostrzega przed tymi mailami
mBank ostrzega przed tymi mailami (fot. Krystian Maj / FORUM)

W rozsyłanych wiadomościach znajduje się opcja „Zaloguj się” kierująca nieświadomego klienta na fałszywą stronę banku. W kolejnym kroku klient jest proszony o aktualizację swoich danych. Jak czytamy w komunikacie mBanku: „Połączenie z tą stroną nie jest szyfrowane, co przekłada się na brak certyfikatu”.

(mBank)

W związku z tym po zalogowaniu się na witrynie podszywającej się pod serwis transakcyjny banku, oszuści mogą przejąć dostęp do kont bankowych klientów, a w rezultacie dokonać kradzieży środków pieniężnych. mBank ostrzega: „Jeśli wpisałeś dane logowania bądź telekod - jak najszybciej zmień hasła dostępu.”

Ponadto instytucja finansowa podkreśla, że jeśli jakikolwiek komunikat, element serwisu transakcyjnego lub mobilnego bądź otrzymana wiadomość e-mail wzbudzi wątpliwości, należy przerwać wykonywaną czynność i bezzwłocznie skontaktować się z pracownikami banku w celu upewnienia się co do poprawności otrzymanego komunikatu czy wykonywanego działania.

(Bankier.pl)

Katarzyna Rostkowska 

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 czarny_kuskus

Kiedy wypływaniem baz danych klientów mBanku zajmie się jakieś CBŚP? Inne banki nie mają z tym problemów ciągnie się to za mBankiem.

! Odpowiedz
6 6 czytacz

a skąd póżniej wezmą sms kod ,żeby dokonac przelewu?

! Odpowiedz
0 1 rafixo

bank im wyśle na duplikat karty SIM

! Odpowiedz
3 18 teneo23

Kolejny raz na celowniku klienci mbanku. Ciekawe skąd hackerzy maja emaile klientów mbanku

! Odpowiedz