Znikną nazwy ulic rodem z PRL-u?

2015-07-09 04:42
publikacja
2015-07-09 04:42
EastNews

Prawo nie zmusi samorządów do pozbycia się komunistycznych nazw ulic rodem z PRL. Sejm nie zdąży uchwalić w tej kadencji ustawy o takiej dekomunizacji.

(EastNews)

Technicznie prawdopodobnie nie damy rady, to jest dość duży projekt, który wymagałby długich prac, a posiedzeń Sejmu zostało niewiele - wyjaśnia posłanka PO Elżbieta Gapińska. Jest szefową podkomisji zajmującej się senackim projektem ustawy mającej usunąć komunistycznych patronów m.in. ulic, placów, mostów - pisze "Rzeczpospolita".

Senat zakończył prace nad projektem w połowie 2013 r. Za jego skierowaniem do dalszych prac legislacyjnych opowiedział się rząd. Mimo to utknął on w Sejmie - podkomisję powołano dopiero w listopadzie 2014 r., kilkanaście miesięcy po wniesieniu projektu.

Rozżalenia przewlekłością prac Sejmu nie kryje senator PO i legenda opozycji w PRL Jan Rulewski. Niestety, spadamy poniżej poziomu Ukrainy, która niedawno dekomunizację przeprowadziła w kilkanaście dni - mówi.

Ta kadencja Sejmu jest już trzecią, w której nie udało się przyjąć takiej ustawy dekomunizującej. Według IPN w Polsce wciąż może być 1,5 tys. komunistycznych nazw ulic, placów i innych obiektów.

(PAP) rda/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~anty_anty
Styropiany to takie same skurwione gnoje jak komuchy. Jeszcze wyjdzie na jaw kto kradł, a kto się uwłaszczył na państwowym.
~alojz
O nazwach decydują lokalni ludzie i centrali nic do tego. Nie każdy "komunista" był skurwysynem, a wielu "rewolucjonistów styropianowców" to mendy.
Koło mnie dużo miejsc nosi miano członka KC PZPR, Generała Józefa Ziętka. Wara niedojebanym solidaruchom od Niego.
~jankowalski
Idą pieniądze z unii to trzeba jakoś je wydać , i już mamy pomysł
~historyk
polska jest jedynym krajem w europie gdzie nie przeprowadzono dekomunizacji. Oprawcy poprzedniego systemu podzielili miedzy siebie rynek mediow, bankow etc

wielu oprawcow siedzi w radach nadzorczych firm panstwowych wielu UBekow potworzylo tzw agencje ochrony ktore dzialaja na dawny styl.

jesli ktos nadal uwaza ze rewolucja
polska jest jedynym krajem w europie gdzie nie przeprowadzono dekomunizacji. Oprawcy poprzedniego systemu podzielili miedzy siebie rynek mediow, bankow etc

wielu oprawcow siedzi w radach nadzorczych firm panstwowych wielu UBekow potworzylo tzw agencje ochrony ktore dzialaja na dawny styl.

jesli ktos nadal uwaza ze rewolucja juz byla to jest czlonkiem komunistycznej bandy oprawcow zwanej SB UB MO

ps. MO nigdy nie zostalo zdelegalizowane ani uznane za zorganizowana przestepczowsc. Dziala w najepsze do dzis.
~endi
W Poznaniu niedawno nadano imię jednemu z parków miejskich ..... T. Mazowieckiego , czym zajmował się Mazowiecki będąc w wojsku chyba nie muszę nikomu mówić
~dex
dekomunizacje powinno sie zaczac w 1989 roku ale nie ulic i nazw tylko od ubekow i innej masci komunistow ktorzy ze styropianowcami podzielili sie wladza i majatkiem narodowym. co komu zrobila jakas tam ulica czy park. tu o ludzi chodzi zeby z przeszloscia komunistyczna byli raz na zawsze odsunieci od wladzy sadow policji prokuratorow dekomunizacje powinno sie zaczac w 1989 roku ale nie ulic i nazw tylko od ubekow i innej masci komunistow ktorzy ze styropianowcami podzielili sie wladza i majatkiem narodowym. co komu zrobila jakas tam ulica czy park. tu o ludzi chodzi zeby z przeszloscia komunistyczna byli raz na zawsze odsunieci od wladzy sadow policji prokuratorow i gospodarki i jesli trzeba ukarani za swoja zbrodniczo-zlodziejska dzialanosc
~kk
Czyli sugerujesz ze aktualnie rzadzacy nie prowadza złodziejskiej polityki? . Czyli poprostu wszyscy kradna. wiec po co jeszcze wydawac kase na zmiane nazw ulic czy parkow.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki