REKLAMA

"Wielka rezygnacja" w Australii. Miliony osób porzucą dotychczasową pracę [Badanie]

2021-10-19 07:44
publikacja
2021-10-19 07:44
"Wielka rezygnacja" w Australii. Miliony osób porzucą dotychczasową pracę [Badanie]
"Wielka rezygnacja" w Australii. Miliony osób porzucą dotychczasową pracę [Badanie]
fot. Catarina Sousa / / Pexels

W Stanach Zjednoczonych trwa trend określany jako „wielka rezygnacja”. Pracownicy różnych branż masowo porzucają swoje miejsca pracy. Podobna fala rozwija się w Australii. Badania pokazują, że nawet trzech na pięciu Australijczyków rozważa zmianę miejsca pracy – informuje we wtorek portal news.com.au.

Z badania przeprowadzonego przez Microsoft wynika, że nawet 40 prac. zatrudnionych na różnych stanowiskach, w różnych sektorach na całym świecie chce zrezygnować z pracy.

Jedna piąta Australijczyków zatrudnionych w edukacji, służbach ratunkowych i opiece zdrowotnej zamierza złożyć wypowiedzenia. To koło 760 tys. pracowników "najbardziej niezbędnych" w kraju.

„Wielka rezygnacja” jest powszechnym trendem, który wywołuje „ogromne obawy” pracodawców – zauważył psycholog behawioralny Aaron McEwan z zespołu analitycznego firmy Gartner. I dodał, że wyniki badań wskazują na chęć zmiany miejsca pracy u trzech na pięciu Australijczyków.

McEwan stwierdził, że obserwujemy obecnie rekordową w „czasach, do których możemy sięgnąć pamięcią” liczbę ruchów na rynku pracy różnych państw.

Głównym powodem rezygnacji z dotychczasowego miejsca zatrudnienia są relacje międzyludzkie i zmiana priorytetów pracowników. Pandemia dała możliwość zastanowienia się nad tym, co faktycznie istotne w życiu – powiedzieli mediom eksperci i podkreślili, że „pieniądze nie są na szczycie listy dążeń”.

Firmy walczące o pracownika mogą budować swoją konkurencyjność poprzez oferty czterodniowego dnia pracy. „Elastyczność będzie decydującym czynnikiem o pozostaniu na stanowisku bądź rezygnacji" - zaznaczył McEwan i dodał, że "wielka rezygnacja" zacznie naprawdę dawać się we znaki w Australii w marcu przyszłego roku, kiedy ludzie dostaną swoje świąteczne premie, a rekrutacja znów nabierze tempa.

mnw/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (49)

dodaj komentarz
kenn
W Australii jest przeprowadzany światowy eksperyment: jak daleko można upodlić lud, ciągle zwiększając ilość "wymagań" i "regulacji", by wybadać, gdzie leży linia graniczna.

W Polsce nie możemy nawet palca sobie dać ugryźć - bo inaczej będą odgryzać całe ramię kawałek po kawałku, robiąc
W Australii jest przeprowadzany światowy eksperyment: jak daleko można upodlić lud, ciągle zwiększając ilość "wymagań" i "regulacji", by wybadać, gdzie leży linia graniczna.

W Polsce nie możemy nawet palca sobie dać ugryźć - bo inaczej będą odgryzać całe ramię kawałek po kawałku, robiąc tzw. "stress testy".
tysiak35
Firmy chcą niewolników , frajerów i lizusów , żebyś chodził do pracy na 12 godzin dziennie i jeszcze przyszedł w sobotę a w poniedziałek leciał już na popołudnie i nic ich nie obchodzi że już dawno jesteś wypalony , że mobbing , stres . W takiej sytuacji pracownik się broni , robi rotacje , odpocznie trochę , Firmy chcą niewolników , frajerów i lizusów , żebyś chodził do pracy na 12 godzin dziennie i jeszcze przyszedł w sobotę a w poniedziałek leciał już na popołudnie i nic ich nie obchodzi że już dawno jesteś wypalony , że mobbing , stres . W takiej sytuacji pracownik się broni , robi rotacje , odpocznie trochę , a nuż znajdzie coś lepszego co czasem się udaje . Przez ostatnie osiem lat byłem w dwudziestu firmach , bo jest lipa i się nie wstydze ha ha .
scuti1986
Banki centralne zrobiły z pieniądza bezwartościowy śmieć, a ludzie zorientowali się, że w zamian za swój czas poświęcany pracy otrzymują nic niewarte śmieci... efekt był do przewidzenia. Ucieczka od pracy, przechodzenie na część etatu i równanie w dół czyli komuna w działaniu. Cały świat idzie w tym kierunku,Banki centralne zrobiły z pieniądza bezwartościowy śmieć, a ludzie zorientowali się, że w zamian za swój czas poświęcany pracy otrzymują nic niewarte śmieci... efekt był do przewidzenia. Ucieczka od pracy, przechodzenie na część etatu i równanie w dół czyli komuna w działaniu. Cały świat idzie w tym kierunku, a to dopiero początek!
kenn
Niestety, jest to efekt celowy: żebyśmy się uzależnili od państwa.

Celem jest atak na średnią klasę, by tą "średnią" społeczną zrównać w dół.
loool
Podobno Korea Północna się otwiera i zostały ostatnie bilety do Pyongyangu , ludzie z całego świata chcą normalności. W Mińsku już nie przyjmują chętnych.
ja3
Może dwa lata temu byłoby to śmieszne. Może za kolejne dwa spojrzysz inaczej na KP.
grab
To samo dzieje się w Polsce, ale rząd PiS nie chce przyznać się do porażki!
innowierca
Australia powinna stac sie czynnikiem aktywizujacym ludzi do czynnego juz oporu.
Przede wszystkim, trzeba sie oprzec starej technice podzialu spoleczenstwa, ktora doskonale zastosowaly rzady po raz kolejny.Jedynym sposobem jest, aby osoby zaszczepione wlasnie, zmienily swoj punkt widzenia.Bo doszlismy do momentu, gdzie osoba cieszy
Australia powinna stac sie czynnikiem aktywizujacym ludzi do czynnego juz oporu.
Przede wszystkim, trzeba sie oprzec starej technice podzialu spoleczenstwa, ktora doskonale zastosowaly rzady po raz kolejny.Jedynym sposobem jest, aby osoby zaszczepione wlasnie, zmienily swoj punkt widzenia.Bo doszlismy do momentu, gdzie osoba cieszy sie z tego, ze moze wejsc do knajpy lub parku, jednoczesnie myslac, ze jemu to dobrze, ze nie moze wejsc, bo sie nie szczepil to "niech ma".
Natura ludzka, jest tutaj wykorzystywana przeciwko nam samym, jako narzedzie uspienia.
innowierca
Dodam jeszcze ze trzeba dzialac legalnie i w majestacie prawa. Przeciez w dobie Internetu latwo bedzie stworzyc listy politykow ze wszystkich wszystkich krajow, ktorzy rzadzili podczas lockdawnow. Dalej poprzez zbiorki pieniedzy w internecie od milionow ludzi, ktorzy beda mogli zakladac sprawy sadowe przeciwko tym politykom mozna Dodam jeszcze ze trzeba dzialac legalnie i w majestacie prawa. Przeciez w dobie Internetu latwo bedzie stworzyc listy politykow ze wszystkich wszystkich krajow, ktorzy rzadzili podczas lockdawnow. Dalej poprzez zbiorki pieniedzy w internecie od milionow ludzi, ktorzy beda mogli zakladac sprawy sadowe przeciwko tym politykom mozna wynajac najlepsze agencje prawnicze i wnosic skargi do trybunalow. To moze trwac dlugo, bo nawet 10 czy 20 lat, ale jak pamietamy, czasem zbrodniarzy przeciwko ludzkosci sprawiedliwosc dosiegala po dziesiecioleciach. Jest nas uczciwych pracujacych ludzi dziesiatki milionow w EU tylko. Przeciez wystarczy otworzyc website i robic zbiorke, stworzyc organizacje i mozna wynajmowac firmy prawnicze. Jak taka strona
sie pojawi 1000 PLN wplacam od razu. Niech nas bedzie MILION na takim portalu. Stworzmy taki "Facebook", ktory wlasnie zajmie sie sciganiem tych pasozytow politycznych,ktore razem z korporacjami zwrocily sie przeciwko spoleczenstwom, wprowadzajac terror medyczny. Tym politykom powinno sie odebrac cale majatki i legalnie odebrac mozliwosc do konca zycia pelnienia funkcji politycznych. I wszystko w majestacie prawa. Potrzeba cierpliwosc i determinacji.
kenn
Już tak się dzieje:

https://www.youtube.com/watch?v=2-hYdFM1pBE

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki