REKLAMA
Tour de spółki

Mniej wypadków. Ubezpieczyciele zwracają pieniądze

2020-04-08 05:16
publikacja
2020-04-08 05:16

W trakcie epidemii koronawirusa na amerykańskich drogach zmniejszył się ruch, jest też mniej wypadków. Z tego powodu firmy ubezpieczeniowe Allstate oraz American Family Insurance ogłosiły, że zwrócą swoim klientom część pieniędzy. Łącznie to 800 mln dolarów.

/ fot. Dmitry Kalinovsky / Shutterstock

Ubezpieczyciel Allstate poinformował, że zwróci około 15 proc. składek zapłaconych przez klientów za kwiecień i maj. Suma tych wypłat opiewać będzie na ok. 600 mln dol.

Klienci otrzymają pieniądze z powodu "bezprecedensowego spadku" w ruchu drogowym - tłumaczy szef firmy Tom Wilson cytowany na portalu stacji CNN. "To uczciwe, ponieważ mniejszy ruch oznacza niej wypadków" - dodaje.

Z kolei American Family Insurance przekazało, że przyzna po 50 dol. na samochód ubezpieczony przez jednorazową opłatę. Firma wyda na to ok. 200 mln dol.

Obie firmy ogłosiły też, że klienci z problemami finansowymi mogą bez kary opóźnić płatności składek ubezpieczeniowych.

Według ekspertów kwoty zwrócone przez ubezpieczycieli będą prawdopodobnie ułamkiem ich zysków, spowodowanych mniejszymi wypłatami odszkodowań. Przedstawiciele firm bronią się, że trudno jest oszacować, jakie będą ich dochody, gdyż nie ma jeszcze danych, o ile dokładnie zmniejszyły się w USA ruch drogowy i liczba wypadków.

mobr/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
konradalbert
Jestem w ciężkim szoku że któraś z firm podeszła do sprawy uczciwie. Chyba jest źle na świecie bo wrażenie robi to, co powinno być na porządku dziennym.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki