REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Pokaźny budżet podkomisji Antoniego Macierewicza

2020-02-21 08:50
publikacja
2020-02-21 08:50
Pokaźny budżet podkomisji Antoniego Macierewicza
Pokaźny budżet podkomisji Antoniego Macierewicza
fot. Andrzej Wiktor / / FORUM

Ministerstwo Obrony Narodowej na komisji senackiej ujawniło budżet podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy w Smoleńsku, zwanej w skrócie komisją Antoniego Macierewicza. I tak w 2020 roku otrzyma wsparcie 2,7 mln zł. 

Druga komisja smoleńska działa od lutego 2016 roku, a do życia powołał ją ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Wśród jej zadań określono m.in. ustalanie przyczyn katastrofy tupolewa, na którego pokładzie była para prezydencka i czołowi polscy politycy. Raportu nikt do dziś na oczy nie widział. Jak jednak zapowiedział w listopadzie 2019 roku jej przewodniczący, opublikowany zostanie on przed 10. rocznicą. Tutaj warto zaznaczyć, że zostanie ona najprawdopodobniej przesunięta na 18 kwietnia ze względu na fakt, że 10 kwietnia w tym roku przypada w Wielki Piątek. 

Na razie nie wiadomo, ile budżet państwa zapłacił za całą dotychczasową działalność komisji. Lekką ręką można chyba oszacować dotychczasowe koszty na co najmniej kilkanaście milionów złotych, wliczając w to rozłożenie innego tupolewa na części pierwsze oraz pocięcie mu skrzydeł, co doprowadziło do nieodwracalnego naruszenia konstrukcji, eksperymenty z parówkami czy zgniecionymi puszkami. 

aw

Źródło:
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (15)

dodaj komentarz
karbinadel
Jak na komisję, która niczego nie ustaliła (i nie ustali, bo nie ma czego), to całkiem sporo. Zapewne większość idzie na wynagrodzenia i podróże członków
jerloz210935
Komisja hoksztaplerów,dla wyprowadzania pieniędzy.
drabio
Co Polska będzie miała z tego??? Co komisja ustaliła do tej pory?

Komisja potrzebna jest do mielenia zdrowego rozsądku Polaków przez TVP.
lightning_network
Co ma żona z tego, że wynajęty przez nią detektyw dostarczy dowody na zdradę jej męża?

Nic, jedynie kłopoty.
specjalnie_zarejestrowany2
I to jest komisja a nie jakieś raki sraki
lightning_network
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1116298,instytut-badan-lotniczych-z-usa-pracuje-nad-wirtualna-kopia-tu-154m.html

Takie ekspertyzy tanie nie są.
Byłoby o wiele taniej, gdyby Ryży nie oddał walkowerem śledztwa demokracie Putinowi...
fakty
Śledztwo prowadzą Rosjanie, bo zgodnie z prawem międzynarodowym takie śledztwa prowadzi prokuratura kraju na terenie którego wydarzyła się katastrofa. Wrak jest dalej w Rosji, bo zgodnie z procedurami wrak jako dowód w sprawie zostaje w gestii prokuratury do momentu zakończenia śledztwa. Tak jest w całym cywilizowanym Śledztwo prowadzą Rosjanie, bo zgodnie z prawem międzynarodowym takie śledztwa prowadzi prokuratura kraju na terenie którego wydarzyła się katastrofa. Wrak jest dalej w Rosji, bo zgodnie z procedurami wrak jako dowód w sprawie zostaje w gestii prokuratury do momentu zakończenia śledztwa. Tak jest w całym cywilizowanym świecie. Ale Polska już cywilizowanym krajem nie jest, na szczęście śledztwo prowadzą Rosjanie, bo jakby prowadziła Ziobrowa prokuratura, to na przykład jakieś dowody mogłyby się same się zniszczyć jak w przypadku śledztwa Szydło z seicento.
fakty odpowiada (usunięty)
Ja pisałem o śledztwie smoleńskim i faktach z tym związanych, może ustosunkujesz się do tego. Chyba, że rozmawiam z tępakiem który nie rozumie co czyta ? A jeśli chodzi o Rosję, to przy naszych sojusznikach jak USA, Izrael czy Arabia Saudyjska, to Rosja jest w miarę normalnym krajem. Dlaczego USA mogą sobie działać Ja pisałem o śledztwie smoleńskim i faktach z tym związanych, może ustosunkujesz się do tego. Chyba, że rozmawiam z tępakiem który nie rozumie co czyta ? A jeśli chodzi o Rosję, to przy naszych sojusznikach jak USA, Izrael czy Arabia Saudyjska, to Rosja jest w miarę normalnym krajem. Dlaczego USA mogą sobie działać w Syrii, bez zgody syryjskiego rządu, a Rosja nie może na Ukrainie mimo, że 90 % mieszkańców zachodniej Ukrainy to Rosjanie a Putin stanął w ich obronie jak banderowcy chcieli zakazać nauki rosyjskiego szkołach.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki