Meksyk czeka interwencja w obronie waluty przed Trumpem

2016-09-23 18:27
publikacja
2016-09-23 18:27

Meksykański bank centralny będzie zmuszony do awaryjnej podwyżki stóp procentowych, aby bronić krajową walutę przed pogłębieniem załamania związanego z obawami o wyborcze zwycięstwo Donalda Trumpa - zapowiada bank Citigroup.

/ fot. Carlo Allegri / FORUM

W reakcji na korzystne dla Donalda Trumpa przedwyborcze sondaże w USA notowania meksykańskiego peso do dolara znalazły się w kończącym się tygodniu najniżej w historii. W piątek za dolara płaciło się 19,75 MXN, już o 6,6 proc. więcej niż przed miesiącem. W drugą wśród najsłabszych walut tego roku, plasującą się zaraz po peso argentyńskim, a przed funtem brytyjskim, biją takie propozycje republikańskiego kandydata, jak budowa muru granicznego, przejęcie transferów wysyłanych przez imigrantów do Meksyku, zwiększenie deportacji czy wyprowadzenie USA ze strefy wolnego handlu NAFTA, w czasie członkostwa w której Meksyk zwiększył eksport siedmiokrotnie. Zdaniem banku Citigroup, aby zatrzymać załamanie peso meksykański bank centralny zdecyduje się jeszcze we wrześniu na interwencyjną podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych.

- Ta podwyżka będzie wynikiem tego jak kampania w USA bije w meksykańską walutę – napisali w raporcie specjaliści Citigroup.

Obawy przed zwycięstwem Donalda Trumpa to kolejny z kilku szkodzących peso czynników takich jak pogarszająca się kondycja finansów publicznych, powolny wzrost gospodarczy oraz problemy państwowego giganta naftowego Pemex.

Marek Wierciszewski

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~iperyt
ten alimenciarz kijowski z KOD-u to śmierdzący żyd mi cwel! ma obrzezanego!
~s6
6-cio krotny bankrut rozłoży USA i NATO - i ich dolar poleci w dół. Jak macie dolary to zamieniajcie na złotówki póki są jeszcze drogie. Po wyborach mogą być po 2 zł. NATO już ledwo istnieje, jak Donaldinio rozłoży je do reszty, to ich dolar będzie po 1 zł. Za to zadłużeni w dolarze nie będą wiele spłacać.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~franek odpowiada (usunięty)
Moderatorze dlaczego usunoles moja wypowiedz?Napisalem nieprawde?Czy tez Twoja moderacja schodzi na psy?Pozwalasz na wypowiedzi orazajace ludzi ,kiedy je prostuje usuwasz moja.
~franek odpowiada ~franek
Zachowales post -ZZ odnosnie zdychania ludzi w Korejii PLN.Moim zdaniem zdychaja gadziny,zwierzedta.Ludzie odchodza w pokoju,czy tez umieraja.Jakie jast Twoje zdanie w tej materji Moderatorze???
~Reporter
Wszelkie plagi świata przez tego Trumpa. Powiedział nieoficjalny działający w drugiej linii za Obamą Pan Soros- najbardziej znienawidzona chodząca mumia po świecie. Tak to nie pan Obama rządzi ale pan Soros.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki