Mali i średni klikają po dotacje

W 2013 roku kończy się kolejna pula unijnych pieniędzy, które można było pozyskać w ramach kilkudziesięciu programów. Nie znaczy to, że wszystkie fundusze już zostały rozdane. Wręcz przeciwnie - przedsiębiorcy wciąż mają szansę skorzystać z dotacji.

Dzięki bezpłatnej wyszukiwarce programów unijnych mogą znaleźć finansowanie za pomocą kilku kliknięć myszką - mówi Radosław Polowy, Prezes Zarządu e-kapital.pl, platformy skierowanej do przedsiębiorców z sektora MŚP, udostępniającej bezpłatną wyszukiwarkę dotacji.

O tym, że Polacy chętnie rozwijają biznes przy wsparciu programów unijnych, świadczą podsumowania wydatków Komisji Europejskiej, gdzie Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingu, jeśli chodzi o ilość pozyskanych pieniędzy unijnych. Z wrześniowego raportu wydanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wynika, że spośród funduszy przeznaczonych na lata 2007-2013, złożonych zostało ponad 191 tysięcy wniosków o łącznej wartości przekraczającej 430 mld zł. Stanowi to nieco ponad 67 proc. alokacji, co jest wynikiem dobrym w porównaniu z innymi krajami, ale oznacza również, że wiele środków nie zostało jeszcze rozdysponowanych. Jest zatem o co się starać.


- Finansowanie biznesu to jedna z kluczowych usług serwisu e-kapital.pl. Przygotowana została z myślą o przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się, skąd wziąć kapitał na rozwój oraz nowe inwestycje. Zależało nam na stworzeniu rozwiązania dzięki któremu, w prosty sposób, przedsiębiorca uzyska informacje na jakie wsparcie finansowe w postaci dotacji może liczyć. Oszczędza w ten sposób czas. Dodatkowo może zamówić powiadomienia mailowe lub sms'owe, informujące o nowych programach unijnych
- dodaje Radosław Polowy. Wyszukiwanie dotacji w serwisie możliwe jest poprzez określenie typu beneficjenta oraz obszaru geograficznego, na którym projekt ma być realizowany. Tym, co różni rozwiązanie przygotowane przez e-kapital.pl od innych, jest jednak przede wszystkim możliwość szybkiego wyszukiwania na podstawie słów kluczowych.


Przedsiębiorcy działający na Śląsku będą mogli uzyskać środki na finansowanie projektów m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego, w ramach poddziałania 1.2.3 „Innowacje w mikroprzedsiębiorstwach i MŚP”, oraz poddziałania 3.1.1 „Infrastruktura zaplecza turystycznego/przedsiębiorstwa”.


/e-kapital.pl
Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl