REKLAMA

Lehman: USA i Chiny są jak pies z kotem

2019-09-05 15:57
publikacja
2019-09-05 15:57
fot. Bankier.pl / Bankier.pl

Pomimo "rozkazu" prezydenta Trumpa amerykańskie firmy zostaną w Chinach. Są tam dla ogromnego rynku wewnętrznego - mówi Edward Lehman, prawnik z kancelarii Lehman, Lee & Xu, doradzający podmiotom zagranicznym, które chcą zainwestować za Murem.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
enthe
Wolę chińskiego kota, niż amerykańskiego psa.
open_mind
I jazdy na optymizmie ciąg dalszy. Czasami zastanawiam się czy ja jeszcze żyje czy śnię, tak jak by jakiekolwiek rozmowy rynkowe mogły coś zmienić.:

Kontrakty futures w USA i Europie wzrosły, podczas gdy azjatyckie akcje osiągnęły największy dwudniowy wzrost od czerwca w wiadomościach, że przedstawiciele handlu
I jazdy na optymizmie ciąg dalszy. Czasami zastanawiam się czy ja jeszcze żyje czy śnię, tak jak by jakiekolwiek rozmowy rynkowe mogły coś zmienić.:

Kontrakty futures w USA i Europie wzrosły, podczas gdy azjatyckie akcje osiągnęły największy dwudniowy wzrost od czerwca w wiadomościach, że przedstawiciele handlu USA i Chin spotkają się na początku przyszłego miesiąca. Jen spadł, juan posunął się naprzód i Treasuries upadły.

Akcje japońskie osiągnęły zyski i kontrakty futures na indeks S&P 500 wzrosły o ponad 1% po tym, jak Chiny ogłosiły wezwanie między najlepszymi amerykańskimi i chińskimi negocjatorami handlowymi. Strony walczyły o ustalenie harmonogramu rozmów w związku z ostatnią eskalacją podwyżek taryf. Nastrój zagrożenia już się utrzymał w środę, kiedy brytyjscy prawodawcy postanowili zablokować zbliżający się Brexit bez porozumienia, a przywódca Hongkongu udzielił największego jak dotąd ustępstwa protestującym w związku z obawą o załamanie w centrum finansowym.

Chiny poinformowały, że ich przedstawiciele handlowi udadzą się do Waszyngtonu na rozmowy z odpowiednikami w USA, po rozmowie telefonicznej między wicepremierem Liu He a sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem i amerykańskim przedstawicielem handlowym Robertem Lighthizerem. Urzędnicy niższego szczebla przeprowadzą w tym miesiącu „poważne” dyskusje w celu przygotowania się do rozmów, które pierwotnie miały się odbyć we wrześniu.

Środowa wspinaczka w S&P 500 spowodowała, że ​​poziom odniesienia wzrósł już do 3% rekordowego poziomu. Nadchodzą jeszcze w tym tygodniu uwagi prezesa Rezerwy Federalnej Jerome Powella i piątkowy raport o zatrudnieniu w USA, w oczekiwaniu na dalsze poluzowanie polityki pieniężnej w tym miesiącu.

„Zamiast odstraszyć się od rynków z powodu tej zmienności, nadszedł czas, aby z tego skorzystać”, powiedziała Ann Miletti, menedżer portfela w Wells Capital Management, dla Bloomberg TV. „Będę dotrzymywać słowa Fedowi i mam nadzieję, że podejmą w odpowiednim czasie działania”.
kimdzongtusk
To tylko ciag dalszy kabaretu . Tzw. rynki finansowe reprezentują tylko same siebie a kiedyś były "barometrem gospodarki" . Jest zmiennośc jest raj dla spekuły. Zawsze tak jest w końcowej fali hossy ( a ta trwa już 11 lat ).
grzegorzkubik odpowiada kimdzongtusk
Zmienność pompowana.

Powiązane: Forum Ekonomiczne w Krynicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki