REKLAMA

Juan dla zuchwałych, drogi iPhone i oszczędności Polaków [Wykresy tygodnia]

2020-10-17 06:00
publikacja
2020-10-17 06:00
fot. Creative Lab / Shutterstock

Kończąc kolejny tydzień 2020 roku, spójrzmy na najważniejsze i najciekawsze wykresy ostatnich kilku dni.

1. Czy to kres covidowej hossy?

 

2. Obligacje oszczędnościowe schodzą jak świeże bułeczki

Obligacje oszczędnościowe cieszą się niesłabnącą popularnością. We wrześniu Ministerstwo Finansów ponownie pozyskało z ich sprzedaży ponad 2 mld zł. Za niemal połowę odpowiadały papiery trzymiesięczne, gwarantujący nieco wyższy zysk niż lokaty bankowe.

/ Ministerstwo Finansów

3. Hipoteki ze stałym oprocentowaniem to już nie margines

Rekordowo niskie stopy procentowe to jeden z czynników, który zwrócił uwagę klientów na kredyty z okresowo stałym oprocentowaniem. Ich sprzedaż to już zdecydowanie nie margines, wynika z danych zebranych przez Bankier.pl.

/ ING Bank Śląski

4. Inflacja wciąż powyżej celu

Inflacja konsumencka (CPI) we wrześniu wyniosła 3,2 proc. w ujęciu rocznym – potwierdził wstępne szacunki Główny Urząd Statystyczny. To wynik wciąż wyższy od celu inflacyjnego Narodowego Banku Polskiego.

5. Chiński skok na kasę

Pekin coraz szerzej otwiera drzwi przed zagranicznymi inwestorami, a ci nie wahają się skorzystać z zaproszenia. Wygłodniali spekulanci ostrzą sobie zęby na większy kawałek ogromnego tortu, ale chińskie władze zachowują rozwagę i zapewniają, że nie poświęcą "finansowej suwerenności" kraju w imię zastrzyku kapitału. Czy Chiny sparzą się gorącym pieniądzem?

/ Bankier.pl na podstawie China Bond Connect

6. Jak długo trzeba pracować na nowego iPhone'a?

Od 4 dni w Szwajcarii przez tydzień w Danii aż po blisko dwa miesiące w Indiach i Meksyku – tyle czasu średnio trzeba pracować w poszczególnych państwach, by kupić najnowszego iPhone’a 12 Pro. Jak na tym tle wypadają Polacy?

7. Te gospodarki UE najmniej ucierpią z powodu pandemii

Spośród krajów Unii Europejskiej w tym roku najwyższy, choć również ujemny, wzrost gospodarczy odnotują Litwa, Irlandia i Polska - wynika z najnowszych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Po drugiej stronie rankingu znajdą się Hiszpania, Włochy i Portugalia.

/ Bankier.pl na podstawie prognoz MFW

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wykresy tygodnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki