REKLAMA

Które gospodarki UE najmniej ucierpią z powodu pandemii? [Ranking]

2020-10-13 16:00
publikacja
2020-10-13 16:00
Które gospodarki UE najmniej ucierpią z powodu pandemii? [Ranking]
Które gospodarki UE najmniej ucierpią z powodu pandemii? [Ranking]
fot. Michele Ursi / / Shutterstock

Spośród krajów Unii Europejskiej w tym roku najwyższy, choć również ujemny, wzrost gospodarczy odnotują Litwa, Irlandia i Polska - wynika z najnowszych prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Po drugiej stronie rankingu znajdą się Hiszpania, Włochy i Portugalia.

PKB Litwy ma się skurczyć o niespełna 2 proc., Irlandii - o 3 proc., a Polski - o 3,6 proc. Z kolei PKB Hiszpanii ma spaść o 12,8 proc., Włoch - o 10,6 proc., a Portugalii - o 10 proc.

fot. / / Bankier.pl na podstawie prognoz MFW

W porównaniu do prognozy MFW z października 2019 r. najmniej zostały obniżone prognozy dla Litwy (-4,6 p. proc.), Finlandii (-5,4 p. proc.) i Szwecji (-6,2 p. proc.). Z kolei najsilniej w dół zrewidowano prognozy dla Hiszpanii (-14,7 p. proc.), Malty (-12,2 p. proc.) oraz Grecji (-11,7 p. proc.).

fot. / / Bankier.pl na podstawie prognoz MFW

W porównaniu do 2019 r. tempo wzrostu gospodarczego najmniej ma spaść w Finlandii (-5,1 p. proc.), na Litwie (-5,8 p. proc.) i w Szwecji (-6 p. proc.). Najbardziej gwałtownie obniży się wzrost PKB Hiszpanii (-14,8 p. proc.), Malty (-12,8 p. proc.) oraz Portugalii (-12,2 p. proc.) - prognozuje MFW.

fot. / / Bankier.pl na podstawie prognoz MFW

MKa

Źródło:
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Komentarze (9)

dodaj komentarz
lorelie
Lewusy co wy na to? Czekamy na festiwal plucia tym razem nie na Polskę lecz MFW:) ha ha jakim trzeba być upośledzonym aby negować fakty? Statystyki śmiertelności covid też się wam nie podobają!! Za malo zgonów w Polsce....
jpelerj
Napij się wody, bo jeszcze majaczysz. Na kacu najlepiej się przespać.
drzaraza
Obecnie nasza gospodarka oparta jest na kulturze darów tj. ci co cokolwiek mają , maja oddać to rządowi a ten przekazuje tym co nie mają . Jakiś czas można to uprawiać później tylko Wenezuela.
lorelie
Wasza w Izraelu tak...popatrz jakie macie bezrobocie i ilu wrogów na całym świecie. Trzeba cały czas walczyć z antysemityzmem, bo inaczej co by było? U nas spokojnie, jest w miarę ok.ale dzięki za troskę. Szalom
jpelerj odpowiada lorelie
Co jest tu, czyli w PL? Mamy rolnictwo oparte na uboju rytualnym dla Izraela i Arabów LOL. I PISpólstwo aka suweren, dla którego powstają wpisy na twoim poziomie. Miał być śmieszny i jest, choć nie zabawny i mocno prymitywny. Taki trochę dla miłośników disco-polo.
innowierca
Co tam gospodarki.Wlasnie swiatowe media obiega wiadomosc ze Christiano Ronaldo zalapal Covid.Bez pilkarzy nie da rady.Lockdawn, stan wyjatkowy w drodze i 2 tygodnie kwarantanny to juz przelknelismy.Kradziez osczednosci w bankach poprzez stopy procentowe i podniesienie oplat przez banki jako pomoc w trudnych czasach i dalej jestesmy Co tam gospodarki.Wlasnie swiatowe media obiega wiadomosc ze Christiano Ronaldo zalapal Covid.Bez pilkarzy nie da rady.Lockdawn, stan wyjatkowy w drodze i 2 tygodnie kwarantanny to juz przelknelismy.Kradziez osczednosci w bankach poprzez stopy procentowe i podniesienie oplat przez banki jako pomoc w trudnych czasach i dalej jestesmy razem.Ale jak liga przestanie grac to rzad poplyniecie.
Moze jednak ktos zalapie w koncu ze pilkarze testowani przed meczem to biorac pod
uwage wiarygodnosc tych testow to zadne zabezpieczenie.Grupowy sport kontaktowy dozwolony he he.
pstrzezek
Już widzę komentarze jak to dzielnie radzimy sobie z kryzysem ;) Tak dla przypomnienia, wszystkie kraje południa które są teraz w czarnej d.pie cierpią z powodu załamania turystyki. Wielkie Niemcy stoją na przemyśle samochodowym który praktycznie stanął w II kwartale. A my robimy ustawy o ochronie zwierzątek i urzędników Już widzę komentarze jak to dzielnie radzimy sobie z kryzysem ;) Tak dla przypomnienia, wszystkie kraje południa które są teraz w czarnej d.pie cierpią z powodu załamania turystyki. Wielkie Niemcy stoją na przemyśle samochodowym który praktycznie stanął w II kwartale. A my robimy ustawy o ochronie zwierzątek i urzędników w czasie zarazy
lorelie
MFW mowi jasno lewaku. Statystyki covid także, najniższa śmiertelność. Wypier ze swoją lewacką propagandą albo wyjedź bo negujac oficjalne raporty międzynarodowych organizacji jesteś pośmiewiskiem
jpelerj odpowiada lorelie
A ty pewnie się wybierzesz na cmentarz we Wszystkich Świętych. Taka polsko-katolicka tradycja przecież. I nie zapomnij się serdecznie przywitać i ucałować ze wszystkimi znajomymi z koła GP.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki