Ambasada RP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poinformowała w sobotę, że infolinia kryzysowa dla Polaków, którzy utknęli na Bliskim Wschodzie, została w piątek zamknięta.


Infolinia uruchomiona została w niedzielę 1 marca, dzień po ataku Stanów Zjednoczonych i Izraela na Iran.
W razie potrzeby, Ambasada prosi o kontakt z Wydziałem Konsularnym Ambasady RP w Abu Zabi.
W czwartek rzecznik MSZ Maciej Wewiór informował, że z Bliskiego Wschodu do Polski powróciło 12 116 osób, co odbyło się dzięki 68 lotom.
Polakom przebywającym w regionie zaleca stosowanie się do komunikatów lokalnych władz i w razie potrzeby kontakt z polskimi konsulatami.
Przeczytaj także
Resort dyplomacji wciąż apeluje do podróżnych o rejestrowanie się w systemie Odyseusz.
W odwecie za ataki Teheran przystąpił do uderzeń na bazy amerykańskie w regionie, w wyniku czego wiele linii lotniczych zawiesiło swoje rejsowe loty, m.in. PLL LOT do Dubaju i Tel Awiwu, Air France do Dubaju, Rijadu, Tel Awiwu i Bejrutu.
Pociski w luksus i Matrix na Instagramie. Czy to koniec Dubaju, jaki znaliśmy?
W marcu 2026 roku obraz Dubaju – globalnego symbolu luksusu, bezpieczeństwa i beztroskiego życia – rozpada się na kawałki pod wpływem irańskich rakiet i dronów. Miasto, które zbudowało swoją potęgę na rolkach i filmikach w portalach społecznościowych, mierzy się dziś z egzystencjalnym pytaniem: czy mekka influencerów właśnie przestała istnieć?











































