REKLAMA

Duńska Agencja Energii: gaz przestał wyciekać również z Nord Stream 1

2022-10-02 14:03
publikacja
2022-10-02 14:03

Gaz przestał już wyciekać także z rurociągu Nord Stream 1 - poinformowała w niedzielę Duńska Agencja Energii. Wcześniej, w sobotę, ustąpił wyciek z Nord Stream 2.

Duńska Agencja Energii: gaz przestał wyciekać również z Nord Stream 1
Duńska Agencja Energii: gaz przestał wyciekać również z Nord Stream 1
/ Forsvaret/Siły Zbrojne Danii

"(Spółka) Nord Stream AG poinformowała nas, że wydaje się, że ciśnienie w dwóch rurociągach Nord Stream 1 jest stabilne. Oznacza to, że gaz nie wydobywa się również z dwóch ostatnich nieszczelności" - napisano w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

W sobotę duńska agencja informowała o ustąpieniu wycieku z Nord Stream 2.

Wydobywający się gaz nie pozwalał dotąd śledczym na zbliżenie się do uszkodzeń, znajdujących się na dnie Morza Bałtyckiego w okolicach Bornholmu. Oddzielne śledztwa w związku z podejrzeniem wystąpienia aktu sabotażu prowadzą szwedzki prokurator we współpracy ze służbami specjalnymi SAPO, duńska policja oraz władze Niemiec. Organy te mają ze sobą współpracować.

Rządy Szwecji i Danii podkreśliły w liście do Rady Bezpieczeństwa ONZ, że "do wywołania eksplozji, które doprowadziły do wycieków z gazociągów Nord Stream, mogły zostać użyte setki kilogramów materiałów wybuchowych".

Każdy z dwóch gazociągów Nord Stream składa się z dwóch rur. W poniedziałek stwierdzono trzy uszkodzenia, z czego dwa znajdują się na Nord Stream 1, w obu rurach, oraz jedno pęknięcie w Nord Stream 2. Następnie w czwartek poinformowano o zlokalizowaniu kolejnego pęknięcia w Nord Stream 2 w pobliżu uszkodzeń Nord Stream 1. (PAP)

zys/ szm/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
deka83
Tak napisali jakby tam jakiś gaz jeszcze płynął, a przecież nic już nie leci i czekali, aż wsio się ulotni. Wygląda jakby problem ustąpił, ale problem to się dopiero zaczyna. Następny rurociąg do rozwalenia Baltic pipe i mamy kryzys jakiego nie było. Fabryki stają albo lament bo zimno w domach.
jaho31
Po co śledztwo, Radziu z Platformy Zdrajców i Targowicy Obywatelskiej wskazał jednoznacznie sprawcę. Zamyka to dla mnie sprawę.

and00
No to nici z natychmiastowego ocieplenia klimatu, gorącej zimy i plantacji bananów w Grójcu :(

a zielona mafia i ich "naukowcy" tak ostrzegali

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki