REKLAMA
BADANIE

500+ na psa lub kota. Kto może otrzymać dofinansowanie?

Katarzyna Wiązowska2023-01-31 09:37redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-01-31 09:37

Coraz więcej polskich gmin oferuje mieszkańcom, którzy są właścicielami czworonogów, dofinansowanie do zabiegów weterynaryjnych lub chipowania zwierząt. Samorządy chcą w ten sposób zapobiegać bezdomności zwierząt.

500+ na psa lub kota. Kto może otrzymać dofinansowanie?
500+ na psa lub kota. Kto może otrzymać dofinansowanie?
fot. NDAB Creativity / / Shutterstock

O tym, że sterylizacja lub chipowanie zwierząt nie należą do najtańszych, doskonale wiedzą sami opiekunowie. Dlatego też, aby ich wesprzeć, wiele polskich gmin oferuje dofinansowanie zabiegów weterynaryjnych. Może je otrzymać każdy, kto ma w domu psa lub kota.

500+ na psa lub kota. Jak skorzystać z programu?

Aby skorzystać z programu, warto skontaktować się z miejscowym urzędem gminy i dowiedzieć się, czy w danej lokalizacji nie są właśnie prowadzone sterylizacje, kastracje, szczepienia, badania czy chipowanie zwierząt, na które można otrzymać stuprocentowe dofinansowanie. Warunki, jakie należy spełnić, aby z tego skorzystać, są różne w poszczególnych gminach. Zazwyczaj u pupila nie mogą występować przeciwwskazania do znieczulenia ogólnego, a jego wiek musi przekraczać 6 miesięcy.

Osoba starająca się o dofinansowanie powinna być zameldowania na danym obszarze oraz posiadać dokumenty poświadczające, że płaci podatki w danej gminie. Często wystarcza też status studenta lokalnej uczelni.

Właściciel zwierzęcia nie dostanie gotówki

Program wsparcia dla właścicieli czworonogów nie przewiduje jednak wypłaty gotówki ani przekazywania pieniędzy na ich konta. Nie płacą oni jedynie za zabieg, którego koszt pokrywa lokalny samorząd. W wielu gminach dofinansowanie może sięgać nawet 500 zł.

Głównym celem programu jest zapobieganie bezdomności zwierząt. Akcja trwa do listopada 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych. 

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
niepejsiaty_polak
Czy kot Prezesa, ciągle siedzący w oknie i zdający wieczorem relację z obserwacji poddanych - nie zasługuje bynajmniej na podwyższoną stawkę 1000 + ? Przecież to jest wielka odpowiedzialność za stan państwa i dobrobyt jego obywateli?
niepejsiaty_polak
Super! Rewelacja! Coco - Jumbo! Banana Republic! Ale fajny pomysł! Co oni goorwa biorą, że mają takie odlotowe pomysły? I czemu tego proszku nie rozpowszechniają po polskich wiochach? Mam krokodyla w sadzawce, a sąsiad węża boa. Żrą mięcha nie z tej ziemi ! Wyrobić nie idzie. I co, na psy i koty będzie kasa, a na nasze zwierzątka Super! Rewelacja! Coco - Jumbo! Banana Republic! Ale fajny pomysł! Co oni goorwa biorą, że mają takie odlotowe pomysły? I czemu tego proszku nie rozpowszechniają po polskich wiochach? Mam krokodyla w sadzawce, a sąsiad węża boa. Żrą mięcha nie z tej ziemi ! Wyrobić nie idzie. I co, na psy i koty będzie kasa, a na nasze zwierzątka nie?! Jak nie uchwalicie, że dla wszystkich zwierząt - to ja wpuszczam mojego Wally'ego do Sejmu, a sąsiad swojego ulubieńca do Senatu. Wybór należy do Was.
zoomek
Czy Jachira pozwala na czipowanie zwierząt bez pytania ich o zdanie? Gdzie rzecznik czy tam wodnik praw zwierząt? Gdzie adwokat owsików?
pagodzik
Zwierzeta z Majkrafta tez sie licza?
jkl777
Szczur+

Taką mam koncepcję.

/Marek Suski
rejent
Trafna koncepcja Panie Suski. Akurat po 2015 roku w Polsce bardzo namnożyło się szczurów właśnie. Po najbliższych wyborach myślę nadejdzie proces odszczurzania Polski, program powszechnej deratyzacji, czyli Szczur-
faramir_z_gondoru
Inwestujcie w zwierzęta! To one zarobią na nasze emerytury!
jas2
Psy i koty ich będą ich utrzymywać na stare lata.
Ale czy psy tak długo żyją?
jarunia
dostanę na koty czy na Kaczora też?
socjalistyczneg
qq w głowę, i to poważne !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki